23:18:56 - چهار شنبه 25 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
میزگرد احیای بافت تاریخی سمنان برگزار شد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – میزگرد «احیای بافت تاریخی مرکز استان سمنان، توسعه صنعت گردشگری» عصر چهارشنبه در خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) سمنان برگزار شد.

 میزگرد «احیای بافت تاریخی مرکز استان سمنان، توسعه صنعت گردشگری» با حضور مسوولان و کارشناسان حوزه های عمرانی و فرهنگی شهرستان سمنان در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز سمنان برگزار شد.
به گزارش سمنان لاین ایرنادر این میزگرد مهدی صمیمیان معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری، حمیدرضا دوست محمدی رییس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان، محمد زحمتکش عضو شورای اسلامی شهر، سعید حسینی رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری، محمودرضا دارائی مدیر امور گردشگری شهرداری سمنان و حسین صدر ناصری پژوهشگر حوزه عمرانی و شهری حضور داشتند.
حاضران در میزگرد «احیای بافت تاریخی مرکز استان سمنان، توسعه صنعت گردشگری» با تاکید بر لزوم همکاری و همدلی دستگاه های اجرایی و مردم در این هدفگذاری، نقش فرهنگ سازی برای نوسازی بافت تاریخی و پذیرش گردشگر را با تکیه بر داشته های فرهنگ بومی اجتناب ناپذیر دانستند و بر هماهنگی بیشتر برنامه های بازسازی شهری با تکیه بر توسعه صنعت گردشگری، به منظور جلوگیری از هرگونه موازی کاری در این زمینه تاکید کردند.
حدود 30 درصد از بافت تاریخی استان سمنان در مرکز این استان واقع شده و بر اساس آمار، شهر سمنان بزرگترین بافت تاریخی استان را داراست، یکی ازمشکلات اساسی در احیای بافت تاریخی و فرسوده سمنان، بی رغبتی ساکنان در بافت برای دریافت تسهیلات به منظو بازسازی این بخش از شهر است.
در سال گذشته بیش از هشت میلیارد ریال معادل چهاردرصد از اعتبارات مرکز استان سمنان، صرف احیا و بازسازی بافت فرسوده شد.
گزارش تکمیلی این میزگرد در روزهای آینده  منتشرمی‌شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب