0:29:19 - جمعه 20 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افتتاح نمایشگاه توانمندی مهارت آموختگان فنی و حرفه ای در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

نما یشگاه توانمندی مهارت آموختگان فنی و حرفه ای استان سمنان در آیینی با حضور دکتر پاک سرشت معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و چاووشی استاندار سمنان افتتاح شد.

سلیمان پاک سرشت معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگاران آثار و تولیدات به نمایش در آمده در این نمایشگاه را تولیدات مهارت آموختگان این سازمان برشمرد و اظهار کرد: آموزش های ارائه شده در دوره های فنی و حرفه ای به گونه ای است که مهارت آموختگان پس از طی این دوره ها از توانمندی و مهارت لازم در تولید رشته مربط با دوره خود را پیدا می کنند.

وی با اشاره به حمایت های مسوولان ارشد استان از آموزش فنی و حرفه ای استان و خصوصا استاندار سمنان افزود: این حمایت ها نقش مهمی در توفیقات فنی و حرفه ای استان سمنان داشته و انتظار می رود که این حمایت ها همچنان تداوم داشته باشد.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با ابراز خرسندی از توجه ویژه مسوولان استانی به دوره های مهارت آموزس و شکل گیری شورای مهارت به ریاست استاندار در این استان گفت: فالیت این شورای استانی می تواند به بهبود بیشتر مهارت آموزی و تربیت نیروهای کار ماهر در استان کمک کند.

وی با اشاره به برگزاری دوره های مهارت آموزی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی، از اشتغال فارغ التحصلان به نوان یکی از جدی ترین مشکلات کشور در حوزه اشتغال نام برد و تصریح کرد: بیش از 40 درصد از متقاضیان دوره های مهارتی در سازمان فنی و حرفه ای را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه مهارت آموزی می تواند مضل اشتغال را در کشور تا حد زیادی حل کند افزود: آموزش های این سازمان متناسب با نیازهای واقی بازار کار است و از همین رو تلاش سازمان بر این است که برگزاری این دوره ها را به فضای واقی کار منتقل دهد که در همین راستا مراکز جوار فنی و حرفه ای در بسیاری از استان ها و از جمله استان سمنان راه اندازی شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب