9:51:06 - سه شنبه 17 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امید به تحولات عظیم در استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

به گزارش سمنان لاین ، منصورفرزامی راد در این مطلب در پیام استان سمنان آورده است : به همت مسئولان و زمینه سازی مساعد، آینده‌ای امیدبخش را در استان باسواد ما نوید می‌دهد که باید با برنامه‌ریزی درست از این زمینه و توانمندی به نحو مطلوب استفاده کرد.

نخست آن خبر مسرت بخش در امر گردشگری نوروز 97 است که به طرز بی‌سابقه‌ای حتی مسافران عبوری را در استان ما به اقامت و گردش و آشنایی با جاذبه‌های گردشگری واداشت به طوری که شهروندان استانی، این حضور را با شادمانی احساس می‌کردند. البته این جذب و جلب مسافران عزیز و زایران گرامی را باید به فراهم آمدن فرصت‌هایی دانست که مسئولان میراث فرهنگی و مدیریت‌های شهری همت کردند.
نکته اینجاست که ایجاد زمینه‌ی تفریح و شادمانی همان گونه که نمونه‌هایی از آن در سمنان دیده شد، بسیار به اقامت و حضور مسافران کمک کرد. برنامه‌هایی که در بوستان‌ها و در صحن ارگ سمنان اجرا شد، در این امر بسیار موثر بود و نشان داد که سلایق گوناگون مسافران به برنامه‌های جنبی و جانبی و مفرح و متنوع هم تمایل دارد و شایق است و صرف بناهای تاریخی و وجود امامزاده‌ها و مرقد بزرگان علم و ادب کافی نیست.
دوم، خبر «سمنان قطب سوم خودروسازی کشور» است که اگر اجرایی شود و به منصه‌ی ظهور برسد به غیر از این که در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی است، می‌تواند با خدمات جانبی، اعم از قطعه سازی و دیگر مقدمات و موارد جانبی، تحولات عظیمی را در خود ببیند و برای خیل مشتاقان تحصیل کرده‌ی استان، فرصت‌های مطلوب شغلی ایجاد کند چرا که استان ما، به غیر از دارا بودن مواهب طبیعی و معدنی، منطقه‌ی دانشگاهی و محیط تربیت نیروهای متخصص هم هست. منوط به این که از تزاحم و مشکل آفرینی در روابط داخلی پرهیز کنیم و حرکات تکمیلی طولی را جانشین حرکات خنثی‌ساز عرضی نماییم.
در دو مورد بالا ابراز نظر امام جمعه‌ی عزیز سمنان و استاندار محترم، نظری جامعه مدارانه و کارشناسانه است این که جوانان دانشجو را عزیز و قابل احترام بدانیم و از تخطئه‌ی توان مندی‌های وجودی آنها بپرهیزیم و بدانیم که احترام و تشویق، صدها برابر تخریب و تنبیه، اثر مطلوب دارد و دوم، ایجاد امنیت و فراهم آوردن زمینه‌ی رفاه برای مسافران و گردشگران است چرا که صنعت گردشگری از مبانی مهم توسعه است و ورود هر گردشگری اگر از مدار صحیح باشد می‌تواند تا ده شغل ایجاد کند. کار مهم و مثبتی که استان‌های موفق گردشگرپذیری، پیش از ما آغاز کرده اند و موفق هم شده‌اند به خصوص آنها که اقلیمی مشابه ما دارد که باید از تجارب موفق آنها برای فردایی بهتر در این زمینه، استفاده کرد.
و سومین عامل نویدبخش تحول، طرح ریل گذاری از شاهرود به «اینچه برون» و اتصال آن به مقصد بندرعباس است مسیری که می‌تواند مسافران و کالاهای بسیاری را از شمال کشور به جنوب، جابه جا کند، مسیری با تنوع آب و هوایی و مناظر و مواهب طبیعی بدیع و بیفزایید فاز دیگر طرح حرم به حرم را به مرکز استان و از این جا به دیگر مناطق اقماری در شرق استان و نیز قطار حومه‌ای که به طور طبیعی از غرب استان به مرکزاستان امتداد می‌یابد و امکان مناسبی را برای شهرستانهای سمنان،مهدیشهر وسرخه ایجادمی کند.

_شایان ذکراست دکترهمتی هم در مطلبی تحت عنوان بهارخوش خبر نوید داد ؛قطارحومه ای که از تهران به گرمسار در حال اجراست در سال ۹۷ به سمت مرکزاستان ادامه پیداخواهدکرد_

طرح آینده گرانه‌ای که قادر است. بسیاری از معضلات پیش‌روی تهران را حل کند و سامان بخشد به شرط آن که همه‌ی توان مندی‌های استان و خارج استان در انتقال آب و طرح های دیگر ذخیره‌ی آب عملیاتی شود و در این راه، باید حق و تدبیر، آن باشد که همه‌ی استان را به یک چشم و از منظر عدالت ببینیم و باز هم به تکرار عرض کنم، به هیچ وجه نباید حرکات ایذایی و بی اثرکننده‌ی تلاش‌ها صورت گیرد و نکته‌ی پایانی اینکه ادارات کل استان و دیگر سازمان‌ها، باید مسئولانی با افکار نو و متناسب با شرایط استان در وضعیت کنونی در خود ببیند و به طور واضح، منطقی این است که ماندن مدیران پروازی که هیچ علقه‌ای به محیط احساس نمی‌کنند و فضایی اشرافی برای خود ترتیب داده‌اند دیگر به هیچ وجه مصلحت نیست که در اینجا قاطعیت نماینده‌ی عالی دولت را می‌طلبد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. سید   آوریل 18, 2018  

  زمانی شهرهای شرقی استان مثل میامی و بسطام و بیارجمند و… آباد می شن که شهرستان شاهرود بودجه و امکانات شهرستان را فقط برای شاهرود نخواد. محرومیت شرق استان به قیمت آبادانی بیش از حد شاهرود . مدعیان توسعه متوازن عدالت را از خود شروع کنند.

 2. حمیدرضا   آوریل 18, 2018  

  آنچنان شرق استان شرق استان می کنند که انگار همه شهرها باید نابود بشن تا اونجا یعنی همون شرق استان آباد بشه. زیاده خواهی هم حدی داره.

 3. شاهرودی   آوریل 18, 2018  

  ان شاا… که تمام این تحولات مخصوص مرکز استان نباشه و شهرهای شرقی استان هم منتفع بشن

 4. اسماعیل همتی   آوریل 17, 2018  

  انشای خوبی بود با موضوع “چگونه بعضی ها را با کلمات امیدور کنیم!” به خصوص که مردم مخاطب مورد نظر جناب فرزامی، طبق معمول … محترم هستند. و باز به خصوص که با یک کارخانه اتومبیل سازی چینی با دویست و پنجاه شغل، لقب قطب صنعتی به سمنان به قول خوشان باسواد هم میدهند! ایشان یا شاخصه های پیشرفت را نمی دانند یا نمی خواهند بدانند که پیشنهاد میشود بروند از مردم خیابان و بازار بپرسند لطفا!