21:08:43 - سه شنبه 17 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان:
ورودی شهرهای ما زیبا نیست
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – استان سمنان دارای آثار تاریخی و باستانی فراوانی است که بین آن ها چشمه علی و مسجد تاریخانه و تپه حصار از دامغان ، کاروانسرا و جاده سنگفرش گرمسار قابلیت ثبت در فهرست سازمان جهانی یونسکو را دارد.

محمد جهانشاهی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در عمارت بادگیر سمنان افزود : با پیگیری و تلاش سعی بر به ثبت رساندن چشمه علی دامغان در میراث جهانی را تا پایان سال جاری داریم.

وی با اشاره به توانمندی‌های استان سمنان در حوزه صنعت گردشگری گفت: استان سمنان از نظر ظرفیت‌های گردشگری یک استان منحصربه‌فرد است و لذا معرفی این ظرفیت‌های منحصر به فرد و یگانه، نیازمند یک مدیریت منسجم و همراهی همه هم‌استانی‌ها است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان ضمن دعوت از همه صاحبان ایده برای همکاری با این اداره کل، گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان از ایده‌های نوو بدیع در زمینه توسعه گردشگری و رونق این صنعت پردرآمد در استان استقبال می‌کند.

جهانشاهی در پاسخ به پرسشی در خصوص چرایی اقامت حدود نیمی از مسافران این استان در چادرهای مسافرتی و نسبت آن با کمبود احتمالی برخی زیرساخت‌ها و یا هزینه‌های بالای سفر در این استان، گفت: بنا به دلایلی مردم ما هزینه چندانی صرف هتلینگ نمی‌کنند و این رویه محدود به یک استان نیست.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اضافه کرد: سهم بالای استقرار مسافران در چادر دلایل مختلفی دارد که محدودیت در زیرساخت ها و ظرفیت‌های هتلینگ، قیمت بالای هتل‌ها، پراکندگی جغرافیایی زیرساخت‌ها، جایگاه اجتماعی و اقتصادی قاطبه مسافران استان که عمده آنها از اقشار متوسط و پایین‌تر از متوسط هستند، آب و هوای مساعد استان در ایام سفر و… همه و همه از دلایل موثر در اقبال بیشتر مسافران در چادرهای مسافرتی است.

وی با بیان اینکه ورودی شهرهای ما زیبا نیست، این مهم را در جذب گردشگر مهم برشمرد و گفت: علاوه بر این شهرهای ما باید رویدادمحور باشند تا در هر برهه‌ای که گردشگر وارد شهرهای ما می‌شود بتواند از خدمات مختلف بهره‌مند شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. رحیم   آوریل 18, 2018  

  تا وقتی مسئولین کنونی شهرستان سمنان این عزیزان هستند وضع مرکز استان بهتر که نمی شود هیچ. بدتر هم می شود.
  آقایان جای خود را به نیروهای عاشق خدمت ، مردمی و مستقل بدهند.

 2. m   آوریل 18, 2018  

  سال ها گذشت ولی بزرگی از سمنـــــــــــــــــــــان پیگیر وضعیت نامطلوب ورودی غربی شهر سمنان نشد ، آقای همتی یکی از خواسته های مردم مرکز استان ، ساماندهی ورودی سمنــــــــــــــــــان است ، اولین برخورد مسافران عبوری ، ورودی هر شهر میباشد …. ، خصوص مدیران ضعیف اداره کل راه ، از وزارت راه اقدام موثر کنید………

 3. شهروند سمنانی   آوریل 17, 2018  

  باسلام وعرض ادب حضورمدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان ما درشهرسمنان دارای منزلهای مسکونی سنتی زیادی داریم که باکمک مسئولین میشوددرین رابطه از آنهااستفاده بهینه کرد ومسئله مهمتراینکه از مکانهای ثبت ملی بدرستی حفاظت شود برای نمونه تخریب ساختمان قدیمی ژاندارمری سمنان باآن درختان کهنسال میباشد که عمدا تخریب ودرختان آن خشکانده شدوهیچ مسئولی هم جوابگو نیست که البته مدارک موجودست که انشاءالله امید وارم باپیگیری شما درین زمینه به مکانهای سنتی اهمیت بیشتری داده شود البته توصیه میشود برای تایید این گفته ها بازدیدی ازبقایای مکان فوق داشته باشید که ببینید اشک آ وروقابل پیگیری است یا نه باتشکر