خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/04/16 20:55
شناسه خبر : 26528

طرح های مهم شهرستان های مرکزی استان سمنان درسال97 /«بهار خوش خبر»

سمنان لاین – دکتراحمدهمتی نماینده مردم شریف شهرستان های سمنان ،مهدیشهرو سرخه  در سرمقاله سی و یکمین شماره هفته نامه بیان مردم نوشت؛ 🔸سال 97 که با ماه رجب و میلاد حضرت علی (علیه السلام) آغاز شد و به دنبال آن ماه مبارک رمضان در پیش است امیدواریم برای ملت عزیز ایران خوش یمن و […] ...

سمنان لاین – دکتراحمدهمتی نماینده مردم شریف شهرستان های سمنان ،مهدیشهرو سرخه  در سرمقاله سی و یکمین شماره هفته نامه بیان مردم نوشت؛

🔸سال 97 که با ماه رجب و میلاد حضرت علی (علیه السلام) آغاز شد و به دنبال آن ماه مبارک رمضان در پیش است امیدواریم برای ملت عزیز ایران خوش یمن و بابرکت باشد. در اینجا نمی‌خواهیم به تحلیل یا پیش‌بینی وقایع سال 97 بپردازیم بلکه هدف، بررسی اجمالی وضعیت استان سمنان و به ویژه در حوزه انتخابیه اینجانب در سال جاری است.

🔹در این سال روند توسعه راه‌های استان به ویژه آزادراه حرم تا حرم ادامه پیدا خواهد کرد و قطعه گرمسار به سمنان نیز با سرعت بیشتری به انجام می‌رسد. در زمینه ریلی نیز برنامه‌های خوبی وجود دارد که از جمله آن‌ها قطار برقی تهران به مشهد است که قرارداد آن با چینی‌ها امضا شده و زمینه اجرایی شدن آن در سال جاری فراهم است. مورد دیگر قطار حومه‌ای تهران به سمنان است که تا حدود گرمسار تقریباً اجرایی شده و انشاءالله در سال جاری به سمت سمنان ادامه پیدا خواهد کرد.

🔸در زمینه خطوط هوایی نیز فرودگاه سمنان بعد از فرودگاه شاهرود و بعد از پشت سرگذاشتن پرواز آزمایشی آماده برنامه‌ریزی برای پروازهای مسافری است که امیدواریم در بهار امسال اولین پرواز به سوی مشهد مقدس انجام شود. تشکیل هیات امنای فرودگاه سمنان که در هفته‌ی گذشته تشکیل شد نوید پیگیری جدی را در این زمینه می‌دهد.

🔹در زمینه آب نیز با توجه به مصوبه هیات دولت در اواخر سال گذشته که استاندار را مسئول پیگیری این امور می‌داند نیاز به تشکیل کمیته آب می‌باشد تا با یک حرکت جمعی مسایل و مشکلات را به حداقل برسانیم.

موافقت سازمان محیط زیست با انتقال آب دریای خزر نیز فرصت مناسبی است تا با استفاده از همه ظرفیت‌های کشوری و استانی این طرح ملی به مرحله اجرایی برسد.

🔸در مورد خودروسازی نیز خط تولید MG در خودروسازی فردا آماده راه اندازی است که امیدواریم بنا به قول وزیر محترم صنعت این خط تولید در بهار امسال راه‌اندازی شود تا با سرمایه‌گذاری بزرگ‌ترین خودروسازی چینی بتوانیم شاهد توسعه چشمگیر خودروسازی باشیم و در کنار کارخانه اتوبوس و مینی‌بوس‌سازی اسکانیا و کارخانه تیراژه ماشین که کامیون‌های سنگین را تولید می‌کنند و همین‌طور سایر طرح‌هایی که در سطح استان در حال پیگیری است بتوانیم استان را به عنوان سومین قطب خودروسازی کشور مطرح نماییم.

🔹مورد دیگر کارخانه داروسازی فاتک شیمی است که بعد از تلاش‌های زیاد موانع و مشکلات آن برطرف شده و امیدواریم در بهار امسال به بهره‌برداری برسد و در کنار کارخانه رویان که بخش عمده داروهای دامی را تولید می‌کند و در آینده نزدیک داروهای شیمی درمانی و برخی واکسن‌ها هم به لیست آن اضافه خواهند شد یکی از صنایع استراتژیک کشور هم در اینجا شکل خواهد گرفت.
بزرگ‌ترین کارخانه تولید MDF کشور به نام چوب تراشه کلمه نقطه هم در آستانه راه‌اندازی نهایی است که می‌تواند تحول خوبی را در این زمینه در کشور فراهم نماید.

🔸البته همه این‌ها باید با همت و پشتکار همه مسئولین و البته مطالبه جدی مردمی با سرعت اجرایی و عملیاتی شود تا مردم از ثمرات آن منتفع شوند و برای جوانان این مرز و بوم هم اشتغال ایجاد شود و به سمت حمایت از کالای ایرانی حرکت کنیم.