خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/04/16 13:13
شناسه خبر : 26519

برگزاری دوره‌های آموزشی گردشگری در استان سمنان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: دوره‌های آموزشی گردشگری در استان سمنان برگزار می‌شود. «محمد جهانشاهی با اعلام این خبر افزود: این دوره‌های آموزشی با هدف حمایت از گردشگری، ارتقاء سطح کیفی آموزش و توانمندسازی نیروهای انسانی فعال در بخش گردشگری و آمادگی هر چه بیشتر فعالان صنعت گردشگری و جوامع محلی برگزار […] ...

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: دوره‌های آموزشی گردشگری در استان سمنان برگزار می‌شود.

«محمد جهانشاهی با اعلام این خبر افزود: این دوره‌های آموزشی با هدف حمایت از گردشگری، ارتقاء سطح کیفی آموزش و توانمندسازی نیروهای انسانی فعال در بخش گردشگری و آمادگی هر چه بیشتر فعالان صنعت گردشگری و جوامع محلی برگزار    می‌شود.

وی گفت: بر این اساس، چهارمین دوره آموزش دو روزه برای مدیران اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان از فردا بیست و هشتم فروردین ماه آغاز شده و تا روز چهارشنبه بیست و نهم فروردین ماه ادامه دارد.

جهانشاهی افزود: این دوره آموزشی در روستای حاجی‌آباد گرمسار و در محل مجتمع گردشگری ستاره درخشان کویر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری دوره آموزشی دو روزه برای مدیران و کارکنان هتل‌ها و مهمانپذیرها نیز گفت: این دوره آموزشی سی ام و سی و یکم فروردین ماه در محل مهمانسرای جهانگردی سمنان برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان یادآوری کرد:  استان دارای 94 مرکز اقامتی شامل 12 هتل، 2 هتل آپارتمان، پنج مهمانپذیر ، 43 اقامتگاه بوم گردی، 26خانه مسافر، یک متل و پنج مجتمع اقامتی، محوطه و مجموعه گردشگری است. این واحدها در مجموع دارای یک هزار و 309 تخت برای اقامت گردشگران است و ظرفیت اقامتی رسمی در استان سمنان بیش از 2 هزار نفر شب است.