14:28:11 - جمعه 13 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار خواستارشد؛
ایجاد مراکز گردشگری جدید برای حضور گردشگران در استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – استاندار سمنان با بیان این که گردشگری می تواند زمینه ساز رشد اقتصادی استان شود،گفت: گردشگری مهمترین اولویت در شکوفایی و رونق اقتصاد است و دستگاه های اجرایی باید تمام توان خود را برای توسعه این بخش بکار گیرند.

 سید شهاب الدین چاووشی در دیدار با اعضای ستاد خدمات سفر استان در سالن غدیر استانداری افزود: بسیاری از کشورها با بهره گیری از صنعت گردشگری توانسته اند در رتبه های ممتاز اقتصادی قرار گیرند در حالی که ایران دارای جاذبه‌های فراوانی است و باید سهم بیشتر درآمد کشور به جای درآمدهای نفتی از صنعت گردشگری باشد.
به گزارش سمنان لاین ازایرناوی با تاکید بر جذب سرمایه گذار خصوصی در بخش گردشگری ، ادامه داد: استان سمنان با ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری موجود باید در سطح گسترده ای مطرح شود.
استاندار سمنان بر احیای بافت تاریخی شهرها، مرمت و معرفی آثار و جاذبه‌های تاریخی، به روز رسانی و بر تدوین سند جامع گردشگری استان، معرفی مفاخر و مشاهیر استان از جمله بایزید بسطامی، شیخ ابوالحسن خرقانی و شیخ حسن جوری تاکید کرد.
چاوشی ایجاد مراکز گردشگری و اقامتی جدید و محیط امن برای حضور گردشگران در استان را خواستار شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان در این نشست با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در ایام نوروز توسط این نهاد، گفت: سمنان از جمله استان‌هایی بود که در ایام نوروز بیشترین حجم برنامه‌ها را داشت.
محمد جهانشاهی افزود : در ایام نوروز بیش از سه میلیون مسافر از استان عبور کردند و حدود 400 هزار نفر از این تعداد در استان اقامت داشتند.
وی با اشاره به بازدید بیش از یک میلیون و 300 هزار گردشگر از جاذبه‌های گردشگری استان، تصریح کرد : تمامی تلاش این اداره کل در راستای توسعه گردشگری است.
دروازه ارگ سمنان، مسجد تاریخانه دامغان، قلعه سارو سمنان ، مجموعه تاریخی بسطام،خانه های تاریخی شهرسمنان ، آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی، مسجد امام و جامع سمنان، مجموعه قصر بهرام گرمسار، از جمله آثار تاریخی شاخص استان سمنان و ثبت در فهرست آثار ملی است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب