11:14:14 - چهار شنبه 11 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ضرورت ورود بخش خصوصی برای تکمیل طرحهای ورزشی
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – طرح های نیمه تمام ورزشی یکی از چالشهای فراروی کشور از جمله استان سمنان بوده که برای تکمیل آن ضروری است تا با برنامه ریزیهای اصولی، بخش خصوصی وارد این عرصه شود چرا که اعتبارات دولتی پاسخگوی نیازهای مربوط نیست.

برایند اظهارات مسوولان ، چهار هزار طرح نیمه تمام ورزشی بدون مطالعه روی دست دولت دوازدهم مانده است که برای بهره برداری از این طرحها حدود 100 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
53 طرح از مجموع این تعداد طرح های نیمه تمام ورزشی در استان سمنان وجود دارد.
این طرحهای نیمه تمام ورزشی که بدون مطالعه و جانمایی درست در سراسر کشور کلنگ زنی شد و در صورت تخصیص این میزان اعتبار، این طرح ها در هفت سال آینده با اختصاص 27 صدم درصدی ارزش افزوده به بخش خصوصی بهره برداری می شود.
در همین ارتباط، مدیرکل ورزش و جوانان سمنان تعداد طرح های نیمه تمام ورزشی این استان را 53 مورد اعلام کرد و گفت : برای تکمیل این تعداد طرحها به حدود یک هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
فرزاد فتاحی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : مهمترین طرح های نیمه تمام ورزشی استان، سالن‌ سه هزار نفری شاهرود، سالن 2 هزار نفر دامغان، مجموعه ورزشی جانبازان و معلولان سمنان، ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود، ورزشگاه پنج هزار نفری دامغان و ورزشگاه پنج هزار نفری گرمسار است.
وی اظهارداشت : با برنامه ریزی های انجام شده از مجموع این تعداد طرحها 23 طرح ورزشی تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.
وی با بیان این که ، اعتبارات دولتی در برابر حجم قابل توجه طرح های نیمه تمام ورزشی کشور ناچیزاست، خاطرنشان کرد : باید برای تکمیل سالن های ورزشی نیمه تمام استان بخش خصوصی وارد میدان شود.
فتاحی با بیان این که تخصیص بخشی از قانون مالیات بر ارزش افزوده براساس برنامه ششم توسعه و بودجه سال 97 برای تامین اعتبار تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی کشور از جمله اقدامات مثبت دولت است، گفت : 16 هزار میلیارد ریال از این محل به بخش ورزش در بخش عمرانی و تکمیل طرح های نیمه تمام کشور برای امسال تخصیص یافته است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با اشاره به ماده 27 قانون درباره واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی، تصریح کرد : زیرساخت های ورزشی استان که مدت زمان زیادی از ساخت و احداث آن ها می گذرد و دچار فرسودگی کامل شدند به بخش خصوصی واگذار می شود.
وی خاطرنشان کرد : در سال گذشته حدود 10 سالن ورزشی نیمه تمام استان با انجام مراحل اداری به بخش خصوصی واگذار شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب