12:20:56 - سه شنبه 10 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تذکر کاتب به وزیرنیرو در خصوص تامین آب شرب مردم در فلات مرکزی ایران
کانال تلگرام سمنان لاین

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه بحران خشکسالی فلات مرکزی ایران را در برگرفته است، گفت: وزیر نیرو با سیاست‌های درست آب شرب مورد نیاز مردم را تامین کند.
غلامرضا کاتب

به گزارش سمنان لاین غلامرضا کاتب در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 21 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با تبریک سال نو و اعیاد رجبیه به ویژه مبعث رسول اسلام (ص)، گفت: امیدوارم سال جدید برای ملت بزرگ ایران به ویژه همشهری‌های عزیزم در شهرستان‌های گرمسار، آرادان و بخش ایوانکی سالی سرشار از موفقیت باشد.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم عزیز ایران؛ در جریان مشکلات ناشی از بحران‌ها و چالش‌های کشور نمایندگان شما در مجلس شورای اسامی همچون شما نگران و ناراحت هستند؛ مردم عزیز تمامی چالش‌ها و تمهیداتی که از سوی بیگانگان و عوامل خود فروخته خارجی و بی‌توجهی برخی از مسئولان داخلی برای کشور ایجاد شده است به لطف پروردگار و همت والای شما مردم وفادار، به فرصت و توسعه تبدیل شده است و از این پس نیز با تدبیر و هوشمندی شما با تمام تهدیدات مقابله خواهیم کرد.

وی بیان کرد: همکاران عزیز؛ بحران‌های بسیار بزرگی که امروزه در کشور در بخش‌های هزینه‌های جاری کشور، خشکسالی، کمبود آب و سیاست‌های ارزی و پولی که وجود دارد نیازمند توجه خاص قوای کشور به این موضوعات است و مجلس شورای اسلامی باید با  اولویت‌بندی به مسائل اصلی کشور بپردازد تا بتوانیم بخشی از چالش‌ها را از پیش روی این ملت برداریم.

کاتب اظهار کرد: بحران خشکسالی فلات مرکزی ایران را در برگرفته است به طوری که در درازمدت 61 درصد کاهش بارندگی داشتیم؛ در استان سمنان نیز به میزان 59 درصد کاهش بارندگی وجود داشت؛ استان‌های قم، یزد، سیستان و بلوچستان بخشی از خراسان رضوی، اصفهان، خراسان جنوبی و سمنان از خشکسالی رنج می‌برند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در این شرایط از وزیر نیرو انتظار می رود با هماهنگی مجامع نمایندگان استان‌ها که از نخبگان و دلسوزان مردم هستند نسبت به تامین آب پایدار به ویژه آب شرب با سیاست‌های درست انتقال آب و اجرای توزیع عادلانه تصمیمات درست و اساسی گرفته شود تا مردم با بحران خشکسالی مواجه نباشند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب