23:00:05 - دوشنبه 9 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون استاندار:
قابلیت جذب گردشگر در 357 هکتار بافت تاریخی شهرسمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان گفت : حدود 60 هزار نفر معادل 35 درصد جمعیت مرکز استان در بافت فرسوده زندگی می کنند.

به گزارش سمنان لاین محمد همتیان  در گفت و گو با ایرنا افزود : 572 هکتار بافت فرسوده در شهرستان سمنان وجود دارد که حدود 357 هکتار آن بافت تاریخی است که قابلیت جذب گردشگر و سرمایه‌گذاری را دارد.
وی اظهارداشت : 2 هزار و 200 هکتار بافت فرسوده در استان سمنان وجود دارد که باید با ارایه تسهیلات برای جلوگیری از روند افزایشی این بافت ها اقدام اساسی کرد.
وی خاطرنشان کرد : سهم شهرستان سمنان از بافت فرسوده شهری استان بیش از 25 درصد است که 70 درصد آن در بافت تاریخی و هسته مرکزی شهر واقع شده که می‌توان با اتخاذ تصمیمات راهبردی این مناطق را به قطب گردشگری تبدیل کرد.
معاون استانداری سمنان اضافه کرد : 12 هزار و 300 نفر در 162 هکتار سکونتگاه غیرمجاز فرسوده شهری سمنان زندگی می کنند که باید برای ساماندهی این افراد تصمیمات راهبردی اتخاذ شود.
همتیان با تاکید بر ضرورت اجرای طرح بهسازی و بازآفرینی شهر سمنان ابلاغی از سوی دولت، تصریح کرد : 17 محله در شهر سمنان برای اجرای این طرح شناسایی ‌شده‌اند که اقدامات مطالعاتی اجرای آن در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی، مهندسی، معماری در دست اجراست.
وی ادامه داد : در اجرای طرح بازآفرینی شهری همچنین می‌توان از ظرفیت بخشی خصوصی نیز در راستای سرمایه‌گذاری بر روی بافت فرسوده شهری استفاده کرد و از سوی دیگر همچنین می‌توان زمینهٔ حضور گردشگران را نیز در این مکان‌ها فراهم کرد.
همتیان اضافه کرد : برای سال جاری ارایه تسهیلات به بیش از سه هزار واحد مسکونی مرکز استان در دستور کار قرار دارد.
شهرسمنان بیش از 190 هزار نفر و استان سمنان بیش از 700 هزار نفر جمعیت دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب