23:17:35 - دوشنبه 9 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ببخشید که مثل شما فکر نمی کنیم
کانال تلگرام سمنان لاین

منبع ؛روزنامه پیام
نویسنده:مرتضی دهرویه

سیزده روز ایام عید نوروز به پایان رسید و از روز چهاردهم فعالیت جدید در سال ۹۷ اغاز شد در ایام عید نوروز بسیاری از مسئولین عالی رتبه استان و کارکنان هلال احمر، نیروی انتظامی، میراث فرهنگی ، شهرداری و… در روزهای تعطیل سالجاری با تلاش و فعالیت چشمگیر خود خدمات بسیار ارزنده ای را به شهروندان و مسافران این استان داشتند البته برخی مدیران غیر بومی هم از چند روز قبل از شروع سال جدید تا پایان روز سیزدهم و حتی چند روز بعد هم به اتفاق خانواده خود با سفر به شهر و استان های خودشان به تفریح و استراحت پرداختند و پول هایشان را در ولایت هزینه کردند و دوباره به استان سمنان بازگشتند تا با گذران ایام و روزمره گی به دنبال تکمیل روزمه کاری خود برای رسیدن به پست و مقام بالاتر باشند.
البته ببخشید که ما مثل خیلی ها فکر نمی کنیم و معتقد هستیم مدیران غیر بومی، دلسوزی و کارامدی لازم برای توسعه و تغییر را ندارند و این واقعیت را سابقه و تاریخ استان نشان داده است و نمی توان به برخی استثنا ها هم دل خوش کرد.
چون این عزیزان هم به صورت مقطعی امده و بعد هم رفته اند و البته عده ای هم برای اینکه خود را استثنا نشان دهند در این بین با امار پردازی به دنبال جلوه دادن شرایط گل و بلبلی هستند ولی واقعیتی که مردم لمس می کنند کاملا برعکس می باشد.
لذا اگر چه عنوان می شود، بسیاری از انتصابات کشوری بوده و مسئولین استان در ان نقش کمی دارند که اگر این موضوع صحت داشته باشد عذر بدتر از گناه است و نشانه افول دستگاه های حاکمیتی استان خواهد بود.
ولی از استاندار سمنان که نفر اول دولت تدبیر و امید در استان می باشد و شعار انقلاب اداری سردداده است، درخواست می شود در سال جدید عنایت ویژه ای به نیروهای بومی جوان و خلاق و باانگیزه شهرهای مختلف استان داشته باشند و از آنان در پست های بالا و مدیرکلی به جای برخی از مدیران نا کارآمد استفاده نماید و سن کم یا تجربه کم را بهانه و چماقی برای تضعیف جوانان با انگیزه و باسواد و خلاق ننماید که انقلاب اداری چیزی جز تغییر نگاه سنتی نیست.
مضاف بر اینکه، اولا نیروی بومی جوان در هر پست و مقامی که بوده منشای خیر و برکات فراوان و بی بدیل و اصلاحات اساسی شده است دوما چون تا پایان عمر خود در معرض قضاوت همشهریان و هم استانی ها خواهد بود نهایت سعی و تلاشش را به کار خواهد بست.
آقای استاندار لطفا در سیستم فرسوده و نا کار آمد اداری انقلاب کنید، مطمئن باشید می شود، شک نکنید همه با هم می توانیم، چون معتقدیم تاکنون به جز همان استثنا ها مدیران غیربومی هیچ گلی به سر این استان نزده اند و جوانان فعال و پویا بوده اند که کارهایی کرده اند کارستان….

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. علی   آوریل 9, 2018  

    آقای دهرویه عزیز. شما که انقدر غصه ی شهر و استان رو میخورید و بابت مدیران غیر بومی احساس نگرانی میکنید، لطفا بگید رفقا و هم فکران شما در شورای شهر که از قضا تا سالهای پیش مانند شما از مخالفان مدیران غیر بومی بودن، چرا شهردار غیربومی برای شهر انتخاب کردند؟ بهتر نیست اصلاحات رو اول از دوستان نزدک خودتون شروع کنید و بعد به استاندار و وزیرکشور نقد کنید.

    لطفا پیام من رو منتشر و به دست آقای دهرویه عزیز برسونید. خوشحال میشم پاسخشون رو بشنویم