14:17:14 - یکشنبه 8 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار؛توسعه فرودگاه‌ها اولویت مهم استان است/سمنان لاین:وعده اردیبهشت مسئولان برای فرودگاه مرکزاستان فراموش نشود!
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – توسعه فرودگاه های سمنان یکی از زیرساختهای رشد و توسعه با هدف افزایش اشتغالزایی، توسعه اقتصادی و صادرات کالا، به عنوان یک نیاز ضروری در اولویت مهم کاری سال جاری این استان است.

به گزارش سمنان لاین استاندار سمنان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : اجرای طرح های توسعه ای در فرودگاه‌های استان در سال جدید یک اولویت مهم است که پیگیری می‌شود.
سیدشهاب الدین چاوشی گسترش راه‌های ارتباطی و سهولت در جابه جایی کالا را یکی از راه‌های مهم حمایت از تولید داخلی به‌ویژه در این استان دانست و اظهارداشت : باید با تخصیص اعتبار و پیگیری های همه جانبه محصولات صنعتی و کشاورزی استان را به نقاط مختلف جهان صادر کرد.
وی با بیان این که نگاه دولت نسبت به توسعه فرودگاه های استان مثبت است، خاطرنشان کرد : فرمانداران شهرستان های سمنان و شاهرود امسال برای نخستین بار بودجه ای را برای برنامه های عمرانی فرودگاه های سمنان در نظر گرفته اند.
چاوشی ادامه داد : فرودگاه های استان دارای پیشرفت فیزیکی خوبی در طراحی، احداث باند هواپیمایی و طرح های توسعه ای است.
استاندار سمنان اضافه کرد : فرودگاه مرکز استان یکی از زیرساخت‌های ضروری برای رشد و توسعه سمنان است و باید برای راه اندازی آن، برنامه‌ریزی کرد.

شایان ذکراست ؛ باتوجه به انجام پروازآزمایشی هواپیمای ATRدر اسفند96 ازفرودگاه مرکزاستان که با استقبال پرشور مردم و مسئولین شهرستان های سمنان،مهدیشهر و سرخه صورت گرفت تمام مسئولین اعم ازشهرستانی، استانی وکشوری از آغازپروازهای دائمی این فرودگاه در اردیبهشت97 اطمینان داده اند لذا تاخیر در آن بهیچ عنوان ازسوی مردم این شهرستان ها قابل پذیرش نیست!
وی با تاکید بر این که فرودگاه به غرور ملی مردم کمک می کند و فرودگاه های استان به خوبی در حال تکمیل است، گفت: باید تلاش کنیم تا بعد از بهره برداری، هواپیماهای کوچک پرواز های خود را از فرودگاه مرکز استان انجام دهند.
فرودگاه شاهرود حدود 25 سال پیش در زمینی به مساحت 720 هکتار در 15 کیلومتری شرق شهرستان شاهرود در مجاورت جاده شاهرود به مشهد ساخته شد.
واما فرودگاه سمنان با سابقه ای 42 ساله  در 10 کیلومتری جاده سمنان – مشهد و فاصله آن از ورودی شرقی شهر سمنان در حدود 6 کیلومتر و از مرکز شهر سمنان در فاصله تقریبی هشت کیلومتری واقع شده است.
سابقه تاسیس فرودگاه سمنان به سال 1355 برمی گردد .

اینهم عکس یادگاری مسئولین محترم با وعده ی  آغازپروازهای دائمی فرودگاه مرکزاستان

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب