13:32:32 - یکشنبه 8 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح ریل گذاری راه آهن اینچه برون- شاهرود اجرایی می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین- طرح ریل گذاری راه آهن اینجه برون – شاهرود با هدف ارتقای واردات و صادرات در سال جاری اجرایی می شود که با تحقق آن سهم جابه جایی کالا در کشور از 600 هزار تن در سال به بیش از 20 میلیون تن افزایش می‌یابد.

به گزارش سمنان لاین فرماندار شهرستان شاهرود  در گفت و گو با ایرنا اظهارکرد : با برنامه ریزی های انجام شده طرح ریل گذاری راه آهن اینچه برون – شاهرود به طول 500 کیلومتر با 2 هزار میلیارد ریال اعتبار در سال 97 اجرایی می شود.
سید محمدرضا هاشمی افزود : با پیگیری‌های صورت گرفته عملیات مطالعات اجرایی راه‌آهن اینچه برون – شاهرود – طبس – بندرعباس با هدف ارتقا واردات و صادرات کشور در بودجه امسال تصویب شد.
وی یادآور شد : این طرح از سمت اینچه برون و گرگان، به شاهرود متصل و سپس به سمت جنوب کشور اجرا می‌شود.
وی خاطرنشان کرد : اکنون طرح ریل گذاری اینچه برون – شاهرود در دستور کار قرار گرفته و در حدود هشت ماه آینده با تخصیص اعتبار،عملیات ریل گذاری از سمت استان گلستان آغاز می شود.
هاشمی ادامه داد : تمامی مدارک مبتنی بر توجیه اقتصادی طرح راه‌آهن شمال – جنوب به وزارت راه و شهرسازی ارایه و اجرای این طرح در لایحه بودجه امسال گنجانده شده است.
وی اضافه کرد : با اجرای این طرح سهم جابه جایی کالا در کشور از 600 هزار تن در سال به بیش از 20 میلیون تن افزایش می‌یابد.
فرماندار شاهرود با بیان این که سهم صادرات کالای کشور با اجرای طرح راه‌آهن اینچه برون – شاهرود – طبس – بندرعباس نزدیک به 15 برابر افزایش خواهد یافت، گفت : اجرای این طرح، درآمد قابل توجه ای را نصیب ایران می کند.
وی با بیان این که راه‌آهن اینچه برون – شاهرود – بندرعباس با یک خط ریلی به چابهار متصل می‌شود، افزود: این طرح کشورهای شمالی دریای خزر را به خلیج‌فارس و دریای عمان متصل می‌کند.
اینچه‌بُرون شهری مرزی در شهرستان گنبد کاووس، استان گلستان است که هشت هزار و 392 نفر جمعیت دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. مرتضی   آوریل 8, 2018  

  لالالالا یی.لالا، لالایی. لالالالا یی.لالا، لایی.
  راه آهن سمنان لالا. فرودگاه لالا.
  سدفینسکو آب خزر لالا. منطقه ویژه علم و فناوری لالا.
  لالالالایی. لا لا ، لالایی. لا لا لال لا یی. لا لا، لالایی
  راه سمنان به انارک لالا. راه آهن دوآب- سمنان لالا.
  لالالالایی.لالا، لالایی. لالالالایی.لالا، لالایی
  خب. مسئولین عزیز سمنان خوب بخوابین که امروز و دیروز خسته شدین. از بس که زحمت کشیدین.
  چون خیلی خسته شدین فردا هم بخوابین.
  شب بخیر عزیزان من.

 2. مرتضی   آوریل 8, 2018  

  آقا رشیدجان: چیکار به این بندگان خداداری. زور نماینده و فرماندار سمنان در حد یک تکمیل زیرگذر یا پله برقی راه آهن هم نیست. زورشون فقط یک در حد یک پرواز آزمایشی برای فرودگاه سمنان بوده که قبلاً بدون همین جوجه امکانات فرودگاه سمنان، غول پیکرتر از این هواپیماهم می نشسته.

 3. رشید-ه   آوریل 8, 2018  

  سلام و درود بیکران بر دکتر همتی نماینده بیدار و هوشیار و زحمتکش و نیز دکتر دانایی فرماندار دانشمند و تحصیلکرده سمنان. خدا قوت پهلوانان.