خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/04/06 18:33
شناسه خبر : 26386

تنها برگزاری همایش های اقتصادی به افزایش اشتغال و رونق اقتصادی منجر نمی شود!

سمنان لاین- ماشین آلات خط تولید 200 واحد صنعتی استان سمنان با 800 میلیارد ریال اعتبار تا پایان سال جاری نوسازی می شود. به گزارش سمنان لاین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان  در گفت و گو با ایرنا با بیان این مطلب افزود : سال گذشته ماشین آلات خط تولید […] ...

سمنان لاین- ماشین آلات خط تولید 200 واحد صنعتی استان سمنان با 800 میلیارد ریال اعتبار تا پایان سال جاری نوسازی می شود.

به گزارش سمنان لاین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان  در گفت و گو با ایرنا با بیان این مطلب افزود : سال گذشته ماشین آلات خط تولید بیش از 150 واحد صنعتی سمنان با صرف حدود 650 میلیارد ریال اعتبار نوسازی شد.
محمد همتیان اظهارداشت : در 2 سال گذشته بیش از 900 میلیارد ریال برای نوسازی ماشین آلات خط تولید واحدهای صنعتی کوچک و متوسط استان هزینه شده است.
وی خاطرنشان کرد : با نوسازی ماشین آلات واحدهای صنعتی ، کیفیت کالاهای تولیدی به میزان قابل توجه ای افزایش می یابد و این امر در کاهش هدر رفت انرژی و رفع مشکل بازار فروش تاثیرگذار است.
همتیان ادامه داد : اکنون بیش از 25 درصد از واحدهای صنعتی و تولیدی استان غیرفعال و نیمه فعال است که باید با اتخاذ تدابیر راهبردی برای کاهش نرخ بیکاری و بازگرداندن این واحدها به چرخه تولید تلاش کرد.
معاون استانداری سمنان تصریح کرد : تنها برگزاری همایش های اقتصادی به افزایش اشتغال و رونق اقتصادی منجر نمی شود بلکه باید برای راه اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی در سمنان به ظرفیت های موجود و زیرساخت ها هم توجه شود.
وی اضافه کرد: بیش از هشت هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در 2 سال گذشته به واحدهای صنعتی و تولیدی سمنان پرداخت شد که این امر در میان و بلندمدت به کاهش آمار بیکاری می انجامد.
در سال 96، نرخ بیکاری در استان سمنان 8.9 درصد و سه درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات 9 هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد 87 طرح با سرمایه گذاری 71 هزار و 510 میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.