12:25:59 - پنجشنبه 5 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرسودگی 700 کیلومتر از شبکه انتقال آب آشامیدنی استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین _ 110 کیلومتر از شبکه انتقال آب استان سمنان با صرف 200 میلیارد ریال اعتبار در سال جاری بازسازی و نوسازی می شود.

به گزارش سمنان لاین مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان همچنین گفت : بیش از 700 کیلومتر از شبکه انتقال آب آشامیدنی سمنان فرسوده است که این مقدار معادل 30 درصد از کل شبکه های آبرسانی استان است.
محمد طاهری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان این که، این استان بیش از 2 هزار کیلومتر لوله شبکه آبرسانی دارد ،خاطرنشان کرد: برای رفع کامل این چالش به حدود 900 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
طاهری با تأکید بر این که پرداخت نشدن اعتبارات موردنیاز این شرکت سبب افزایش فرسودگی در شبکه‌ها می‌شود، ادامه داد: این شرکت برای ترمیم و نوسازی شبکه‌های انتقال آب استان در 2 سال آینده نیازمند 400 میلیارد ریال اعتبار است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری سمنان با بیان این که سال گذشته مجوز بیش از پنج هزار انشعاب مشترکان آب در استان ارایه شد ،گفت: پیش بینی می شود این رقم برای سال 97 به حدود 6 هزار مجوز افزایش یابد.
طاهری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان سمنان اضافه کرد: 75 درصد آب آشامیدنی استان به‌وسیله چاه‌ها و باقیمانده آن از آب‌های سطحی و دیگر منابع آبی سمنان تأمین می‌شود.
وی ادامه داد : عملیات اصلاح شبکه‌ در 30 کیلومتر از خطوط انتقال آب این استان تا پایان اردیبهشت امسال به بهره برداری می رسد و در تابستان امسال هم عملیات اصلاح شبکه 70 کیلومتر دیگر لوله های انتقال آب سمنان در دستور کار قرار دارد.
به گزارش سمنان لاین میانگین سرانه مصرف آب در کشور حدود 200 لیتر در شبانه روز و در استان سمنان 160 لیتر است، در این استان حدود یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب آب در سال تولید می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب