16:03:11 - چهار شنبه 28 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ورود یک میلیون مسافر نوروزی به استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان از بازدید 255 هزار نفر نیز از جاذبه های گردشگری سمنان خبر داد و گفت: از بیست و هفتم اسفند ماه تا کنون،بیش از145 هزار مسافر نوروزی در این استان اقامت کردند.

به گزارش سمنان لاین به نقل از روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان،«محمدجهانشاهی» با اعلام این خبر، افزود: بر اساس آمار موجود، بیش از دو هزار و 200نفر در هتل¬ها،بیش از یک هزار و 600 نفر در اقامتگاه های بوم گردی و خانه مسافرها ، 750 نفر در مهمانپذیرها و نزدیک به 500 نفر در هتل آپارتمان ها مهمان مردم استان سمنان بودند.

این عضو ستاد سفر استان سمنان ادامه داد: بیش از 50 هزار نفر از این تعداد نیز در اقامتگاه¬های موقت شامل کمپ، کانکس و چادر مسافرتی اقامت داشتند.

جهانشاهی با اشاره به اقامت حدود 30 هزار نفر در تاسیسات اقامتی وابسته به آموزش و پرورش استان، گفت: حدود 60 هزار نفر از مسافران نیز در زائرسراها و سایر مراکز اقامتی اقامت داشتند.

وی گفت: در مجموع و طی پنج روز گذشته نزدیک به یک میلیون مسافر نوروزی وارد استان شده اند که از این تعداد حداقل 30 درصد از گردشگران از جاذبه¬ها بازدید کرده و نزدیک به 25 درصد هم حداقل یک شب در استان اقامت داشته اند.

وی گفت: در این مدت نزدیک به 150 مورد بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان سمنان شامل رستوران ها، مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و …انجام شده است.

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: از بیست و هفتم اسفند ماه تا کنون، 255 هزار و 812 نفر نیز از جاذبه های گردشگری استان بازدید کرده اند.

۴۵۰ فضای اقامتی شامل کمپ¬های موقت، مدارس، زائرسرا، مهمانسرا، تاسیسات اقامتی گردشگری و… در سطح استان برای اسکان گردشگران نوروزی و نزدیک به 150 سایت،مجموعه و جاذبه تاریخی، فرهنگی،مذهبی و طبیعی به عنوان مقصد برای بازدید اختصاص داده شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب