1:24:49 - پنجشنبه 22 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عیدی امام خمینی به همسر آیت‌الله هاشمی چه بود؟
کانال تلگرام سمنان لاین

در خاطرات منتشر شده از آیت الله هاشمی از اول فروردین سال 68 به ماجرای عیدی امام به همسر آیت الله اشاره شده است.

به گزارش خبرآنلاین، در متن خاطرات آیت الله هاشمی از اول فروردین سال 68 آمده است؛

بعد از نماز تا ساعت هشت صبح استراحت كردم. در گزارش‌ها توافق جامعه اقتصادي اروپا با برگشت سفیرانشان به ايران از اهميت برخوردار است. چند روز قبل به عنوان عكس‌العمل در مقابل حكم امام به اعدام سلمان رشدي، سفیران خود را احضار كردند و با عكس‌العمل قطع رابطه با انگليس از سوي ايران مواجه شدند و اين عقب‌نشيني، پيروزي ايران و شكست آنها بود و پس از قطعنامه سازمان كنفرانس اسلامي، از اهميت بالايي برخوردار است.

محافظان براي ديدار عيد آمدند. سپس آقايان [مهدی] كروبي [نایب رئیس مجلس شورای اسلامی]، [سید محمود] دعائي [نماینده تهران]، [صادق] خلخالي [نماینده قم]، [سید حسین] موسوي تبريزي [نماینده تبریز] و [محمد حسن] رحيميان و [حمید] زيارتي [از اعضای دفتر امام] آمدند.

عفت ظهر مهمان همسر امام بود و عيدي هم از امام گرفته بود. عصر و شب بستگان آمدند؛ هم از عفت و هم از من عيدي گرفتند و وقت زيادي صرف گفت وگو با آنها شد.

آقاي [علی] حسينی تاش مسئول صنايع نظامي سپاه، همراه با [حسین] شيخ عطار مسئول صنايع پدافندي ش. م. ر. سپاه آمدند. گزارش وضع صنايع و مخصوصاً پدافند ش. م. ر [= شیمیایی ، میکروبی و رادیو اکتیو] را دادند و براي تقويت و تمركز استمداد نمودند و در كيفيت كار مشورت کردند. گفتم به اندازه نياز بسازند و ذخيره كنند، سپس به ادامه تحقيقات تا رسيدن به حد ساخت صنعتي بپردازند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب