1:43:02 - پنجشنبه 22 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سهمیه‌ شناور جایگزین قطارمحلی سمنان -مشهد!!!/ساختارفعلی راه‌آهن شمال شرق جوابگوی ظرفیت نیست
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین- مدیرکل راه‌آهن شمال شرق (مستقردرشاهرود) کشور گفت: ظرفیت نفرصندلی در قطارهای مسافربری تهران- مشهد در نوروز 97 حدود 13 درصد افزایش یافت.

به گزارش سمنان لاین ،فرشاد زادخور در گفت وگو با ایرنا افزود: این افزایش روزانه به 800 نفرصندلی در ایام نوروز رسیده است.
وی با بیان این که، اوج سفرهای نوروزی از 25 اسفندماه آغازمی‌شود و تا 15 فروردین ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: امیدواریم بعد از تعطیلات نوروزی شاهد حفظ ظرفیت‌های اضافه‌شده باشیم.
وی با بیان این که سهمیه محلی برای مسافران سمنان- مشهد نداریم؛ به مزیت ظرفیت‌های اختصاصی قطارهای مسیر تهران- مشهد برای این استان اشاره کرد و گفت: از قطارهای در مسیر به‌عنوان قطارهای جامع تهران- مشهد استفاده می‌شود و ظرفیت‌های شناوری را نیز برای مسافران استان سمنان در این قطارها در نظر گرفتیم.
زادخور ادامه داد: با استفاده از این ظرفیت‌ها می‌توانیم از قطارهای بیشتری استفاده کنیم؛ چون قطار محلی مربوط به یک انتخاب بود، ولی در این شکل می‌توان در انتخاب‌های مختلف از ظرفیت قطارها استفاده کرد.
وی با اشاره به تردد روزانه 88 رام قطار در مسیر تهران- مشهد گفت: بیش از 65 درصد این قطارها با ایجاد سهمیه‌های شناور و اختصاصی به مردم استان سمنان خدمات‌رسانی می‌کنند.
مدیرکل راه‌آهن شمال شرق (1) کشور سهمیه روزانه مسافران در سراسر کشور را یک میلیون و 850 هزار صندلی اعلام کرد و گفت: سهم استان سمنان در مسیر تهران- مشهد حدود دوسوم است.
سمنان لاین – آقای مدیرکل محترم که تاچندی پیش از تلاش بی وقفه ی خود برای برقراری مجدد قطارمحلی سمنان-مشهد برای زمان های پرتردد سخن می گفتید و امروز واقعیت مکنونات دهنی خود را برزبان آوردید فقط پاسخ شما را با یک جمله می توان گفت و آن اینکه ؛

برقراری قطارمحلی برای استان سمنان یک ظرفیت مهم ونیازمندمدیری توانمندبود که درمدیریت مدبرانه!!! شما از استان ممتاز ما خارج شد لذا ؛

با واژه های زیبای « سهمیه‌ شناور و…..»  توجیه نفرمایید!

و اما سخنی با مسئولین ارشد استان و آن اینکه با ساختارفعلی راه آهن شمالشرق ، مجموعه استان متضررخواهدشد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. m   مارس 26, 2018  

    تا زمانیکه مرکزیت راه آهن و چند اداره کل در خارج از مرکز استان باشد ، وضع بهتر از این نخواهد شد ، وعده چند باره پله برقی ، قطار محلی و … همیشه خواهد بود ، پس تلاش موثرین و دلسوزان سمنان برای استقرار ادارات کل از جمله راه آهن در سمنـــــــــــــــان ، گره گشای مشکلات برای همیشه خواهد بود ، پس به دنبال استقرار ادارت کل طبق قانون باشیم …

  2. ناشناس   مارس 22, 2018  

    بسیار پاسخ پر مغز و پر محتوایی را بیان کردید سپاسگذارم یک مساله مدتیست ذهن مرا بخود مشغول کرده ایا در این اداره کل باصطلاح شمالشرق ۱ یه مهندس عمران نبود که متوجه بشه جای ساخت ساختمان جدید راه اهن سمنان جلوی نمای معماری قدیم ان نیست اگر نیست که فبها و بر بی سوادان حرجی نیست ولی اگر عامدانه به قصد تخریب نمای قدیمی راه اهن سمنان و کور کردن فضای توسعه راه اهن سمنان این کار انجام شده باید مجبور شوند ساختمان را تخریب و مجددا در جنب شرقی سالن قدیمی ایستگاه بسازند واقعا تا کجا بی مدیریتی را می توان تحمل کرد اقای مدیر کل ایا اجازه می دهید جلوی ورودی درب منزل تان اطاق بسازند که این کار را با ایستگاه سمنان کردید ایا در این اداره کل شما بک بنا هم وجود نداشت

  3. رحیم   مارس 22, 2018  

    ممنون از سمنان لاین عزیز از استاندار گرامی میخواهیم با پدیده آقا زدگی در ادارات دولتی برخورد کنند .با تشکر