12:21:00 - یکشنبه 18 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شوهر صیغه‌ای‌ام موبایلم را چک کرد و به من مشکوک شد
کانال تلگرام سمنان لاین

حکم قصاص مردی که متهم است با همدستی همسر صیغه‌ای‌ خود جوانی را به قتل رسانده، متوقف و با بررسی درخواست اعاده دادرسی او پرونده برای رسیدگی مجدد به دادگاه فرستاده شد.

اسفند شش سال قبل مأموران آتش‌نشانی به پلیس خبر دادند گزارش یک آتش‌سوزی به آنها داده شد و زمانی که آتش مهار شده، جسد مردی را از داخل آن بیرون کشیدند. براساس گزارش مأموران آتش‌نشانی، محل آتش‌سوزی یک مغازه بوده و براساس گفته‌های اهالی احتمالا فردی که کشته شده، صاحب مغازه به نام فریدون بوده است.

با توجه به گزارش‌های رسیده و بررسی‌هایی که مأموران انجام دادند، به دستور بازپرس جسد به پزشکی قانونی انتقال یافت و تحقیقات برای مشخص‌شدن علت دقیق مرگ مرد جوان و همچنین بررسی علت آتش‌سوزی آغاز شد. پلیس در تحقیقات خود متوجه شد فریدون، مرد ٤٥‌ساله، مواد مخدر مصرف می‌کرده و از مصرف‌کنندگان و خرده‌فروش‌های حرفه‌ای شیشه بوده ‌است؛ ضمن اینکه متوجه شدند ماشین فریدون که جلوی در مغازه‌اش بوده‌ نیز دزدیده شده ‌است؛ بنابراین ظن پلیس درباره عمدی‌بودن قتل فریدون بالا گرفت. ضمن اینکه بررسی‌های بعدی نشان داد مقتول با زنی جوان به نام شهین ارتباط داشته و مکالمات تلفنی بلندمدتی بین آنها انجام شده است. برای مشخص‌شدن سرنوشت فریدون مأموران شهین را تحت تعقیب قرار دادند و چند ماه بعد موفق شدند این زن را بازداشت کنند.

شهین که در ابتدا مدعی بود چیزی از ماجرای قتل نمی‌داند، وقتی فهمید مأموران همه چیز را درباره او می‌دانند، لب به اعتراف گشود و گفت: راز قتل فریدون را دوستم کوکب و شوهرش محسن می‌دانند. آنها از من خواستند تا پلیس را منحرف کنم و قول دادند در برابر این کار پول کلانی می‌دهند. من هم وسوسه شدم و قبول کردم؛ اما حاضرم به پلیس کمک کنم تا مخفیگاه آنها را شناسایی کند. با توجه به گفته‌های شهین مأموران زوج جوان را بازداشت و از آنها بازجویی کردند.

کوکب وقتی بازجویی شد، ادعا کرد شوهرش در پی یک سوءظن فریدون را به قتل رسانده‌ است. او گفت: مدتی پیش شوهر صیغه‌ای‌ام گوشی موبایلم را بررسی کرد و با دیدن شماره تلفن فریدون به من مشکوک شد. به محسن گفتم فقط از فریدون شیشه می‌خرم؛ اما حرفم را باور نکرد. شوهر صیغه‌ای‌ام که تصور می‌کرد من با فریدون رابطه دارم، مجبورم کرد با او قرار بگذارم.
محسن و دو نفر از دوستانش به نام‌های جواد و فرزاد همراه من بر سر قرار آمدند و فریدون را به قتل رساندند. البته من ندیدم قاتل اصلی چه کسی است.

به دنبال اعتراف‌های این زن، جواد و فرزاد دستگیر شدند و جنایت را بر گردن یکدیگر انداختند.

این در حالی بود که محسن در اعترافاتش فقط به آمریت در قتل اعتراف کرد و گفت دوستانش دست به قتل زده‌اند. بعد از اعترافات متهمان و صدور کیفرخواست پرونده در دادگاه کیفری استان تهران متهمان محاکمه شدند.

فرزاد متهم ردیف اول درباره اتهامش گفت: محسن به تنهایی مرد موادفروش را کشت. من فقط مغازه مرد موادفروش را به آتش کشیدم تا آثار جرم بر جا نماند.

جواد نیز گفت: محسن خودش به تنهایی فریدون را خفه کرد و پلاستیک را روی سر او کشید و با شوکر برقی به او زد. من و فرزاد فقط شیرهای دو کپسول گاز را در طبقه دوم مغازه باز کردیم و مقداری از ضایعات پارچه و گونی را آتش زدیم.

وقتی نوبت به محسن رسید، او نیز اتهام قتل را رد کرد و گفت: دوستانم دروغ می‌گویند. من نقشی در قتل نداشتم. دوستانم بودند که مرتکب قتل شدند. من فقط ماشین مقتول را دزدیدم.

با پایان گفته‌های متهمان هیئت قضات وارد شور شدند و جواد و فرزاد را از اتهام قتل عمدی تبرئه و به جرم معاونت در قتل به ١٠ سال حبس محکوم کردند. کوکب هم به دو سال حبس محکوم شد؛ اما محسن محکوم به قصاص شد.

به‌این‌ترتیب در‌حالی‌که شش سال از این جنایت گذشته بود، درخواست اعاده دادرسی محسن پذیرفته شد و او دیروز در شعبه ششم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه رفت. محسن یک بار دیگر اتهام قتل را رد کرد و گفت: ما هر سه در محل جنایت بودیم؛ اما من مرتکب قتل نشدم و فرزاد و جواد بودند که کیسه را بر سر فریدون کشیدند؛ ضمن اینکه در گزارش پزشکی قانونی هم آمده که دود در ریه مقتول بوده و این یعنی او زنده بوده و پس از آتش سوزی دود نفس کشیده ‌است و احتمالا بر اثر خفگی ناشی از دود جانش را از دست داده ‌است. با پایان جلسه رسیدگی قضات برای صدور حکم این پرونده وارد شور شدند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب