13:26:31 - یکشنبه 18 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پاسخ استاندارسمنان به انتقاد از آمار اشتغال
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان با بيان اين که برخي در جامعه به دنبال افزايش مطالبات مردم هستند، گفت: بي‌جهت نبايد مطالبات مردم  را افزايش داد زيرا کارهاي خوبي انجام مي‌شود، ولي تريبون‌ها در بيان عملکردهاي دولت خوب عمل نکرده‌اند.

سيدشهاب الدين چاوشي در نشست شوراي برنامه‌ريزي و ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي سمنان در سالن يادگار امام با تاکيد بر اين که نبايد بي‌جهت مطالبات مردم  را افزايش داد، افزود: برخي در بعضي جاها مي‌گويند،  دولت  هيچ کاري نکرده است در حالي که کار انجام مي‌شود که بايد به نحو احسن انعکاس يابد.

وي ادامه داد: در پاسخ به انتقاد برخي به آماراشتغال بايد گفت: بر اساس آمارها، توليد شغل در  از سال 1392 نسبت به قبل از آن تا 10 برابر شده يعني از اشتغالزايي براي 76 هزار نفر از سال‌هاي 1384 تا 1392 به 818 هزار نفر در 9 ماهه سال 96 رسيده است.

استاندار سمنان با بيان اين که فرهنگ اشتغال بايد در کشور تغيير کند، يادآور شد: همه مي‌‌خواهند کم‌کار کنند و زياد بخورند، يک ميليون افغانستاني در کشور براي خود و خانواده‌هاي خود در کشورشان نان‌رساني مي‌کنند، ولي در ايران برخي با يک مدرک تحصيلي الکي در ادارات دنبال ميز هستند.

چاوشي با بيان اين که در زمان حاضر دستگاه‌هاي اجرايي کشور اجازه استخدام نيرو ندارند و شرايط اشتغال در بخش اجرايي فراهم نيست، خاطرنشان کرد: کشور با آن روندي که نخبگان را به ادارات راه نداديم و بستگان راه يافتند، اکنون با انباشت مشکلات روبروست.

وي بيان کرد: در چنين وضعيتي بايد فرهنگ اشتغال را متحول کرد زيرا روند اشتغال گذشته در کشور پاسخگو نيست.

استاندار سمنان، گردشگري و احياي بافت‌هاي تاريخي را محور توسعه استان براي سال 97 تعيين کرد که همه بخش‌ها بايد در مسير تحقق آن گام بردارند و ادامه داد: بوم‌گردي و کويرنوردي در برنامه‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط در سال آينده مبنا قرار گيرد.

وي بر پيگيري اعتبارات ملي و کمک اعتبارات استاني براي توسعه گردشگري استان سمنان در سال 97 تاکيد و خاطرنشان کرد: گردشگري بايد بيشترين تاثير را در اشتغال آفريني و شکوفايي اقتصادي استان داشته باشد.

استاندار سمنان تصريح کرد: اگر سند جامع گردشگري نقص دارد برطرف و براي توسعه هر چه بهتر استان سمنان به‌روزرساني شود.

وي بر شناسايي اولويت‌ها و مزيت‌هاي استان تاکيد کرد و گفت: صنعت و معدن از مزيت‌هاي استان است، افزايش فرآوري معدني در استان براي سال 97 در دستور کار قرار گيرد، خام‌فروشي معادن بايد به حداقل برسد و استخراج معادن با کمک متخصصان به توليد منجر شود.

وي با تاکيد بر مديريت مصرف آب به ويژه در بخش کشاورزي با اصلاح الگوي مصرف، گفت: کم‌آبي براي استان و کشور بحث پرمخاطره‌اي است و امنيت ملي را به خطرانداخته است و برنامه سازگاري با وضعيت موجود بايد دنبال شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. عبداله   مارس 18, 2018  

    جوانان زیادی شغل ندارند، بهتره بجای اتهام و هوچی گری به فکر چاره ای بود تا اشتغال ایجادبشه