20:11:13 - جمعه 16 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکترشادنوش درحضورمعاون وزیرتاکیدکرد؛
موانع اداری مانع اصلی پیشرفت ساخت مرکز سوانح و سوختگی استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین –  معاون درمان وزارت بهداشت در سفربه سمنان و بازدید از مرکز سوانح و سوختگی استان سمنان با اشاره به ساخت مرکز سوانح و سوختگی در مجموعه درمانی کوثر ، از سرعت ساخت و پیشرفت این طرح ابراز رضایت کرد و گفت: این طرخ با توجه به آغاز ساخت، اکنون حدود 50 درصد پیشرفت دارد.


معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد : مرکز سوانح و سوختگی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان طرح بزرگی است و بخشی از اعتبار طرح مربوط به سفر رییس جمهوری است که باید تامین شود و بخشی بر عهده وزارت بهداشت است.
وی با اشاره به هزینه سنگین تجهیزمراکز سوانح و سوختگی که 2 برابر هزینه ساخت آن است، خاطرنشان کرد: تجهیز کامل مراکز سوانح و سوختگی هزینه سنگینی دارد که در سمنان این امر بر عهده وزارت بهداشت است.
جان بابایی ادامه داد : تجهیز هر اتاق مرکز سوانح و سوختگی بیش از 20 میلیارد ریال هزینه دارد که وزارت بهداشت به طور کامل در استان سمنان آن را پرداخت می کند.
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به پیش بینی افتتاح مرکز سوانح و سوختگی سمنان در سال 1397، بیان داشت : از نظر اخلاقی وزارت بهداشت با این میزان روند پیشرفت مرکز سوانح و سوختگی سمنان، برای تکمیل و بهره برداری، متعهد به پرداخت اعتبار مربوط به خود است.

دکتر شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان هم  به تشریح مراحل ساخت این پروژه  پرداخت و همچنین موانع اداری موجود که مانع پیشرفت سریع تر این پروژه ها می گردد و باعث تاخیر در بهره برداری و ارائه خدمات مورد نیاز مردم شریف استان و استان های مجاور می شود را بیان نمود.

رئیس دانشگاه بیان داشت: در سال 1390 پروژه مرکز سوانح سوختگی و مرکز غربالگری سرطان در زمینی با زیر بنای 12 هزار متر مربع کلنگ زنی و تاکنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

شایان توجه است با پیگیری دکترهمتی نماینده سمنان،مهدیشهر و سرخه و مسئولان مربوطه درچندین مرحله اعتبارات مناسبی  در رایزنی با مسئولان وزارت بهداشت جهت این پروژه مهم تخصیص داده شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب