خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/03/16 19:48
شناسه خبر : 26256

افتتاح مرکز پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی در سمنان

چهار طرح بهداشتی و درمانی با حضور معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز جمعه در شهرستان های سمنان و دامغان به بهره برداری رسید. به گزارش سمنان لاین ازایرنا، مرکز پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی در سمنان و سه طرح درمانی و بهداشتی دامغان امروز با حضور قاسم جان بابایی معاون […] ...

چهار طرح بهداشتی و درمانی با حضور معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز جمعه در شهرستان های سمنان و دامغان به بهره برداری رسید.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا، مرکز پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی در سمنان و سه طرح درمانی و بهداشتی دامغان امروز با حضور قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و شماری از مسوولان استانی افتتاح شد.
این طرح ها شامل مرکز پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی در سمنان، بخش تخصصی 24 تختخوابی بیمارستان ولایت دامغان، خانه بهداشت روستا و امرزان و آزمایشگاه شماره 2 کلینیک تخصصی بیمارستان رضایی دامغان هستند.
ساخت پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از سال 94 با 2 هزار و 200 مترمربع زیربنا آغاز و با صرف 72 میلیارد ریال اعتبار در سه طبقه شامل بخش‌های تخصصی و فوق تخصصی بهره برداری شد.
بخش تخصصی 24 تختخوابی بیمارستان ولایت دامغان با 10 میلیارد ریال اعتبار، خانه بهداشت روستا وامرزان با یک میلیارد و 640 میلیون ریال و آزمایشگاه شماره 2 کلینیک تخصصی بیمارستان رضایی دیگر طرح هایی بهداشتی امروز بود که به بهره برداری رسید.
جان بابایی همچنین از مرکز در حال ساخت سوانح و سوختگی و درمان سرطان مرکز درمانی کوثر سمنان بازدید کرد، ساخت این مرکز از سال 90 در 12 هزار مترمربع زیربنا آغاز شده و اکنون 52 درصد پیشرفت دارد.
او از مرکز درحال ساخت دیالیز بیمارستان کوثر سمنان بازدید کرد که در یکهزار و 500 مترمربع با هشت میلیارد ریال اعتبار تکمیل شده است.
معاون وزیر بهداشت در سفر یکروزه به سمنان از بخش روان مرکز درمانی کوثر سمنان بازدید کرد که در یکهزار و 500 مترمربع زیربنا ساخت آن امسال آغاز شده و 26درصد پیشرفت ساخت دارد.
وی از پد بالگرد مرکز درمانی کوثر سمنان که در 2 هزار 500 مترمربع با چهار میلیارد و 200 میلیون ریال احداث و تکمیل شد بازدید کرد.
معاون درمان وزارت بهداشت از طرح اتاق عمل مرکز درمانی امیرالمؤمنین سمنان هم بازدید کرد که در 480 مترمربع زیربنا اکنون 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.