خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/03/15 19:07
شناسه خبر : 26207

«سمنان» خانه همه ایرانیان است

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان از این استان به عنوان استان کاروانسراها نام برد و گفت: استان سمنان از نظر تعداد، بیشترین کاروانسراهای تاریخی را در کشور به خود اختصاص داده است. محمد جهانشاهی ،با بیان اینکه سمنان خانه همه ایرانیان است و آماده استقبال از مسافران نوروزی هستیم افزود: استان […] ...

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان از این استان به عنوان استان کاروانسراها نام برد و گفت: استان سمنان از نظر تعداد، بیشترین کاروانسراهای تاریخی را در کشور به خود اختصاص داده است.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

محمد جهانشاهی ،با بیان اینکه سمنان خانه همه ایرانیان است و آماده استقبال از مسافران نوروزی هستیم افزود: استان سمنان با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فراوان و برنامه‌های پیش‌بینی شده، آماده استقبال شایسته از مسافران نوروزی است .

وی با اشاره به برپایی نوروزگاه‌ها و بازارچه های صنایع دستی در نقاط مختلف استان، گفت: بیش از یک هزار و 50 دقیقه برنامه آئینی و فرهنگی برای افزایش نشاط اجتماعی و استقبال از مسافران نوروزی در این استان اجرا می‌شود .

جهانشاهی با اشاره به ارسال پیامک خوشامدگویی به مسافران نوروزی به محض ورود به استان سمنان، گفت: در این پیامک لینک اپلیکیشن معرفی جاذبه‌های استان و سایر اطلاعات مورد نیاز گردشگران، ارسال می‌شود .

وی به ارائه خودرو به مسافرانی که در استان اقامت دارند نیز اشاره کرد و گفت: این خودرو بر اساس قرعه کشی به مسافران اقامت کننده در واحدهای اقامتی دارای مجوز که زیر نظر این اداره کل فعالیت دارند، هدیه داده می‌شود .

جهانشاهی با اشاره به قابلیت‌های استان سمنان در بخش‌های تاریخی و طبیعی گفت: بخش مهمی از جغرافیای تاریخی کشور در استان سمنان قرار دارد و این استان سرشار از منابع و ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی است .

وی افزود: سمنان، استان کاروانسراهاست و بیشترین تعداد کاروانسراهای کشور در این استان قرار دارند، بسیاری از این کاروانسراها از کنار جاده قابل مشاهده اند و مسافران نوروزی می‌توانند در تعدادی از این کاروانسراها اقامت نیز داشته باشند .

جهانشاهی به ظرفیت بالای صنایع‌دستی استان سمنان اشاره کرد و گفت: سفال و سرامیک این استان شهرت بالایی دارد و بیش از چهار هزار و 500 هنرمند در 52 رشته صنایع دستی مشغول فعالیت هستند .

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، سفر به استان سمنان و اقامت در شهرهای این استان را به مسافران نوروزی پیشنهاد داد .

از جاده های استان سمنان به دلیل قرار داشتن در مسیر عبور زائران حرم رضوی، هر ساله میلیون‌ها مسافر و زائر عبور می‌کنند .

این استان دارای بیش از یک هزار اثر تاریخی شناسایی شده است و بیش از 700 اثر از این تعداد در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است .