14:30:34 - چهار شنبه 14 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
باتوجه به حضور رئیس مرکز آمار ایران درسمنان:
سمنان لاین؛ضرورت اصلاح آمارسرشماری 95 درمرکزاستان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به روند مثبت اشتغال جوانان در کشور ، گفت: بیکاری جوانان 15 تا 24 سال کشور در 9 ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 1.3 درصد کاهش یافته است.

 امیدعلی پارسا روز چهارشنبه در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی سمنان در سالن یادگار امام استانداری، افزود: بیکاری جوانان 15 تا 24 ساله کشور در سال 95 به میزان 29 درصد بود و در 9 ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 1.3 درصد کاهش یافته است.
وی یادآور شد : رشد اقتصادی کشور در 9 ماهه سال 96 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با احتساب نفت 4.4 درصد و بدون احتساب آن 4.7 درصد بوده است.
وی با اشاره به نیاز اشتغال کشور به میزان چهار درصد، خاطرنشان کرد : بین سال های 1365 تا 95 متوسط سالانه افزایش افزاد شاغ 2.5 درصد بود، سال 95 به میزان 2.8 درصد و در 9 ماهه 96 به میزان 3.6 بوده که نشان از بهبود وضعیت اشتغال کشور نسبت به گذشته دارد.
پارسا تاکید کرد : به زودی از سوی رئیس جمهوری بخشنامه ای به وزارتخانه ها ابلاغ می شود که بر اساس آن موظف می شوند بدون هیچ قید و شرط ریزداده های آماری را در سریع ترین زمان به مرکز آمار ایران ارایه دهند تا این مرکز قادر به ارایه آمارهای موردنیاز به صورت شش ماهه شود.
وی با بیان این که برنامه ملی آمار تا اردیبهشت 97 مصوب می شود و بستری آماری برای کشور مهیا می شود، تاکید کرد: نباید عده ای در کشور به سلامت آمار شک کنند زیرا امکان ندارد کسی از مرکز آمار کشور آمار سفارشی بخواهد چراکه فرآیند تولید آمار این اجازه را نمی دهد.
رئیس مرکز آمار ایران از عملکرد استان سمنان در سرشماری استان سمنان به ویژه ثبت نام الکترونیکی تقدیر کرد، این استان به همراه بوشهر، استان های برتر کشور در بالاترین آمار ثبت نام الکترونیکی جمعیت در پیش ثبت نام سرشماری سال گذشته بود.

سمنان لاین – اما نکته ی قابل توجه سرشماری سال95 درمرکزاستان که رییس محترم مرکزآمار به آن بی توجهی کرده اند و استاندارمحترم باید دراینخصوص روشنگری کنند، ثبت نام تعداد زیادی از ساکنان این شهرستان درخارج از شهرسمنان میباشد که هم صحت آمار را خدشه دارکرده و هم برنامه ریزی دقیق را برای پرجمعیت ترین شهراستان غیرممکن ساخته است لذا اصلاح جمعیتی سرشماری سال 95 از ضروریات توسعه و برنامه ریزی مرکزاستان میباشد لذا پیگیری مسئولان ارشد اجرایی استان و شهرستان علی الخصوص استاندارفهیم سمنان،فرماندار،نماینده سمنان،سرپرست سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان و… در اصلاح آمارسرشماری سال 95 درمرکزاستان ضرورتی انکارناپذیراست.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب