22:00:39 - دوشنبه 12 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دیدار اعضای شورای شهرسمنان با استاندارفهیم سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین –  در دیدار اعضای شورا و شهردار با استاندار سمنان ارتباط متقابل و دوسویه میان شهردار و شورای شهر را قابل تحسین دانست وگفت : تعامل میان شورا و شهردار به نفع شهر و شهروندان است .
رئیس شورای اسلامی شهر سمنان در این دیدار ضمن تشکر از حضور استاندار در شصتمین مجمع مشورتی روسای مراکز استانها گفت : شورای شهر سمنان در طول 7 ماه خدمت گزاری به شهروندان 62 جلسه و بیش از 250 مصوبه داشته است .
سیدمسعود سیادتی کمیسیون های چهارگانه شورا را نام برد و افزود : این کمیسیون ها شامل درآمد و بودجه – عمران – سرمایه گذاری و کمیسیون فرهنگی اجتماعی است که بطور متوسط هرکدام 10 جلسه را دراین مدت به خود اختصاص داده است .
پیربودن ناوگان شهری ، حفاری های مکرر ، آسفالت معابر و عدم یکپارچه سازی مدیریت شهری از موارد مطروحه در این دیدار بود .
مهدی خراسانیان عضو شورا در این دیدار اولویت شورا را احیاء بافت فرسوده بیان کرد وگفت : شهر سمنان دارای بناهای تاریخی و بافت فرسوده است که در واقع بخشی از فرهنگ ، هویت و تمدن مردمان این شهر بشمار می رود .
وی اظهار امیدواری کرد با ایجاد تعامل مابین دستگاههای اجرایی با شهرداری ، زمینه برای پیشبرد اهداف شورا فراهم شود .
محمد همتی دیگر عضو شورا ضمن تشکر از همکاری فرماندار سمنان جهت حمایت شورا و شهرداری در اجرای برنامه های فرهنگی گفت : فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در عرصه ارتقای فرهنگ شهروندی نقش اساسی در توسعه شهری دارد .
همتی نگاه ویژه اعضای شورا را نسبت به مسائل فرهنگی در شهر بسیار عالی و مثبت خواند و گفت : خوشبختانه بر اساس اساسنامه ای که در شورا تدوین شده است تجلیل از ورزشکاران برتر ، نخبگان دانشگاه ، احداث پارک های بانوان و خود اشتغالی ، فرهنگسرا ، سرای محله و خانه های خلاقیت در دستور کار شورا قرار گرفته است .
مجید نظری با اشاره به این که گسترش ورزش همگانی از اهم فعالیت های برای شاداب تر کردن جامعه و شهروندان است اظهار داشت : ترویج و توسعه ورزش همگانی و استفاده از فضاهای بلااستفاده ورزشی در سطح شهر علاوه بر سلامت جسمی در زمینه سلامت روحی نیز تاثیرگذار است که باید توجه ویژه ای به آن شود .
دکتر ناظم رضوی شهردار جوان و با تجربه سمنان آمار صحیح سرشماری سمنان را مطرح و گفت : آمار صحیح سرشماری سال 95 می تواند به بهبود درآمد پایدار شهرداری و عوارض ملی کمک کند .
ایشان سرمایه گذاری در بخش گردشگری را از اهداف مهم شورا و شهرداری دانست و افزود : توسعه گردشگری نیاز به ایجاد زیرساخت ها ، برنامه ریزی و فراهم کردن بستر مناسب دارد که امیدواریم با حمایت دستگاههای اجرایی شاهد پیشرفت و رشد روزافزون شهر سمنان باشیم .
در پایان این دیدار دکتر چاووشی نگاه ویژه اعضای شورا وشهردار را نسبت به مسائل شهری بسیار ارزشمند دانست و اظهار امیدواری کرد با حمایت دستگاههای اجرایی به رونق اقتصادی شهرمان کمک شایان توجهی کنیم .

?اهم سخنان استاندار سمنان در دیدار با اعضای شورای شهر و شهردار سمنان :

?برگزاری برنامه های مهیج و نشاط آور برای جوانان و مردم شهر سمنان بسیار حائز اهمیت است
?امکانات ورزشی در شهر کم است و می بایست در این راستا دستگاههای اجرایی که امکانات و فضاههای ورزشی اختصاصی دارند آن را در اختیار جوانان قرار دهند و استانداری به عنوان دستگاه حاکمتی آمادگی همکاری در این  را خصوص دارد.

?شهرداری ها پروژه های مهم را به سازمان همیاری واگذار نمایند تا قدمهای موثر تری برای توسعه و آبادانی شهرسمنان برداشته شود و از تجربیات موفق شهرهای دیگر در کشور نیز در این خصوص می توان بهره گرفت .

?پیشانی استان مرکز استان(شهر سمنان) است  ما حساسیت ویژه ای داریم روی مرکز استان /با وجود شهردار خوب و فعال به آینده شهر سمنان امیدواریم .
?همکاری مجموعه اعضای شورا و شهردار بایکدیگر مطلوب است /دغدغه شورا صرفاتوجه به مصالح شهر است .

?مجموعه شورا بدون توجه به جناح بندی ها ،حزب و گروه صرفا در جهت توسعه وعمرانی و آبادانی شهر در تلاشند که جای بسی خوشحالیست و امیداست شاهد رونق و شکوفایی بیش از پیش شهر  باشیم

?استانداری از اختیارات خود در جهت هماهنگی دستگاهها و شورای شهر وشهر داری استفاده خواهد نمود .

?سازمان همیاری شهرداری ها فعالیت بیشتری نماید و شهرداری ها برای ایجاد درآمد پایدار تدابیر لازم را اتخاذ نمایند.
?برای ایجاد امید و تحول در شهر سمنان راه اندازه فرودگاه سمنان بسیار حائز اهمیت است
?برای جذب گردشگربه شهرسمنان باید شرایط اقامتی و گردشگری در منطقه آبگرم سمنان تعیین وضعیت شده و اقدامات موثر صورت گیرد.
?بابرگزاری برنامه های ورزش همگانی بدون کمترین هزینه جنب و جوش ونشاط در میان مردم ایجادخواهد شد.
?مشکلات و آسیبهای اجتماعی شهر احصا و تدابیر لازم برای کاهش آنها اتخاذ گردد.
? با توجه  به شرایط کم آبی؛  فرونشست زمین یکی از خطرهای جدی در استان و در بخش راه ها است که می بایست  با کارشناسی دقیق و فنی راهکاهای لازم برای آن ارائه گردد.
?برای حفظ سلامت مردم ؛ واحدهای آلاینده با نظر کارشناسان فنی و زیست محیطی  مورد بررسی قرار گیرند/  بدون ملاحظه  تذکرات لازم برای اصلاح سیستم  داده شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب