15:35:19 - دوشنبه 12 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رشد 18.9درصدی تلفات جاده‌ای در استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

فرماندهی انتظامی استان سمنان از مرگ 296 نفر در تصادفات جاده‌ای امسال این استان خبر داد و گفت: تعداد کشته شدن محورهای درون شهری و برون‌شهری این استان امسال در مجموع 18.9درصد افزایش داشته است.

به گزارش سمنان لاین ازایسنا سردار روح‌الامین قاسمی در نشست خبری با اصحاب رسانه این استان با بیان اینکه بیشترین افزایش فوتی‌ها در استان در تصادفات درون‌شهری بوده اظهار کرد: متاسفانه امسال تعداد جان‌باختگان تصدفات درون‌شهری در استان 104درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه سال گذشته 222نفر در تصادفات استان جان باختند افزود: این رقم امسال متاسفانه به 296نفر افزایش یافته که 65درصد فوتی‌ها نیز در محور پرتردد تهران-مشهد بوده است.

تهران-مشهد روی کاغذ بزرگراه است/سهم 65درصدی تهران-مشهد از تلفات جاده‌ای

فرماندهی انتظامی استان سمنان با بیان اینکه محور تهران-مشهد یک محور خشک و بی‌روح است تصریح کرد: با وجود اینکه به این محور نام “بزرگراه”اطلاق می‌شود اما یک محور دو لاین است و زیبنده عنوان بزرگراه نیست.

وی با بیان اینکه 65درصد محور تهران-مشهد در استان پهناور سمنان واقع شده تصریح کرد: کمبود استراحتگاه در طول محور، وجود نقاط حادثه‌خیز، بی‌روح و کویری بودن و …از جمله دلایل آمار بالای فوتی در این محور است.

سردار قاسمی از شناسایی نقاط حادثه‌خیر استان و خصوصا محور تهران مشهد خبر داد و گفت: 43 نقطه حادثه‌خیز برون‌شهری در استان شناسایی شده که  19 نقطه آن نقاط پرتصادف هستند.

وی با بیان اینکه 66درصد تصادفات منجر به فوت در استان واژگونی خودرو بوده ادامه داد: عدم توجه راننده به جلو به دلیل خستگی و خواب‌آلودگی مهترین دلیل واژگونی‌ها در محورهای کویری استان بوده است.

وی از شناسایی 42 نقطه پرحادثه درون‌شهری در استان خبر داد و افزود: متاسفانه با وجود تعبیه پل‌های هوایی در درون‌شهر، عابران کمتر از این پل‌ها استفاده می‌کنند ضمن اینکه عدم استفاده موتورسوران از کلاه ایمنی یکی از مهمترین عوامل مرگ موتورسیکلت سوران است.

این فرمانده انتظامی یادآور شد: امسال 16 موتورسیکلت سوار در درون‌شهرهای استان جان باختند که همه این 16 موتورسوار فاقد کلاه ایمنی بودند.

وی از افزایش 13.5درصدی تصادفات منجر به فوت در استان خبر داد و گفت: تصادفات منجر به جرح استان 8.6 و تصادفات منجر به خسارت نیز امسال 11درصد افزایش داشته اند. ضمن اینکه در مجموع کل تصادفات استان نیز 9.8درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

قاسمی با بیان اینکه شمار کشته شدگان درون‌شهری استان از 26 نفر در سال گذشته به 51 نفر در سال 96 افزایش یافته اضافه کرد: شمار جان‌باختگان تصادفات برون‌شهری استان نیز از 223 نفر در سال 95 امسال به 245 نفر افزایش یافته است.

فرماندهی انتظامی استان سمنان در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا در خصوص چرایی این افزایش قابل توجه تلفات جاده‌ای اظهار کرد: اگرچه در بروز تصادفات مثلث جاده، خودرو و خطای انسانی نقش مستقیم دارند اما بیشترین نقش به کاربران جاده و رانندگان برمی‌گردد.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر هم وضعیت خورویی و ناوگان حمل و نقل کشور بهبود نسبی داشته و هم کیفت خودروها نیز تا حدودی بهتر شده است ضمن اینکه در زمینه جاده‌ها و رفع نقاط حادثه خیز گام‌های خوبی برداشته شده است.

قاسمی گفت: متاسفانه علی‌رغم اینکه فرهنگسازی در زمینه رانندگی نیز افزایش قابل توجهی داشته اما همچنان عامل انسانی مهمترین دلیل افزایش مرگ و میرهای جاده‌ای است چرا که عامل انسانی است که هم می‌تواند خودرو و هم جاده را مدیریت کند. البته این را هم نباید از نظر دور داشت که برخی از محورهای ما نیازمند اصلاح هندسی هستند.

کشف 6تن موادمخدر و انهدام 75 باند مواد مخدر در استان

وی از کاهش 7درصدی سرقت‌ها در استان در سال 96 خبر داد و گفت: 71درصد سرقت‌های به وقوع پیوسته در استان به کشف انجامیده است.

این مقام ارشد انتظامی از کشف 6تن و 176 کیلو انواع موادمخدر در این استان طی یک سال اخیر خبر داد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون 75 باند مواد مخدر در استان منهدم شده است.

وی با بیان اینکه امسال کشفیات موادمخدر 13درصد در استان کاهش داشته گفت: سال گذشته بالغ بر هفت تن مواد در استان کشف شد.

سردار قاسمی از افزایش قابل توجه کشفیات مواد در استان از بدو حضور ایشان در فرماندهی نیروی انتظامی استان خبر داد و گفت: تا پیش از آن میزان کشفیات سالانه موادمخدر در استان کمتر به دو تن در سال می‌رسید اما در چند سال اخیر با اقدامات اساسی که صورت گرفته میزان کشفیات در استان چندین برابر شده است.

وی یادآور شد: بخش اعظم کشفیات موادمخدر استان در حین عبور قاچاقچیان از محورهای استان و یا با مشارکت پلیس استان در خارج از مرزهای استان انجام می‌شود.

قاسمی از کاهش 34درصدی جرائم خشن در استان طی سال 96 خبر داد و اظهار کرد: در برخی جرائم هم‌مانند باج‌گیری و سرقت مسلحانه و یا راهزنی 100درصد کاهش وقوع جرم در این استان داشتیم که نشان از عملکرد خوب همکاران ما در این بخش‌ها دارد. ضمن اینکه از ابتدای امسال تاکنون جرائمی مثل آدم‌ربایی 34 و یا چاقوکشی 53درصد کاهش داشته است.

رشد 70درصدی جرائم سایبری در استان

وی از کاهش 48درصدی فعالیت اراذل و اوباش در استان خبر داد و افزود: امسال در مجموع 65 راذل و اوباش در استان دستگیر و روانه زندان شدند.

این عضو ارشد شورای تامین استان از آنچه تغییر جهت جرائم از جرائم سنتی به سایبری می‌خواند خبر داد و خاطرنشان کرد: جرائم سایبری امسال در استان با رشد 70درصدی روبرو بوده است.

سردار قاسمی از کشف بیش از 90درصدی پرونده‌های تشکیل شده در پلیس فتا و جرائم سایبری خبر داد و افزود: پلیس فتا در زمینه کشف جرائم سایبری عملکرد خوبی داشته و اکثر جرائم به سرعت کشف شدند.

وی از تماس بیش از 281 هزار نفر با پلیس 110 در یک سال اخیر خبر داد و گفت: حدود 186 هزار از این تماس‌ها به انجام عملیات از سوی فوریت‌های پلیسی استان انجامیده و در مابقی نیز به مردم مشاوره لازم داده شده است.

قاسمی از رشد 41درصدی تماس با 197 خبر داد و گفت: کاهش 11درصدی انتقادات به پلیس، افزایش 28درصدی تقدیرها و افزایش ارتباطات عمومی و دیدارهای مردمی از دیگر دستاوردهای نیروی انتظامی استان در سال 96 است.

فرماندهی انتظامی استان سمنان از کسب رتبه برتر پلیس استان در ارزیابی‌های ناجا به عنوان یک موفقیت بزرگ برای نیروی انتظامی استان نام برد و ادامه داد: برتری ناجا استان در جشنواره مالک‌اشتر و کسب رتبه برتر در بین 13 استان‌ هم‌تراز از توفیقات دیگر همکاران ما در سال 96 است.

وی مهمترین رسالت پلیس را براقراری نظم و امنیت دانست و گفت: خوشبختانه در استان سمنان با تلاش همکاران هم امنیت و هم احساس امنیت در سطح بالایی وجود دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب