خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/03/11 13:50
شناسه خبر : 26102

پیروزی «زن بی‌چهره» در انتخابات ایتالیا

یک زن ایتالیایی که در ۲۷ سال گذشته، چهره خود را در ملأ عام نشان نداده است در انتخابات ایتالیا به عنوان نماینده حزب پنج ستاره به پارلمان این کشور راه یافت. به گزارش یورونیوز، خانم پییرا یِلو که دهه‌هاست به خاطر ترس از مافیای ایتالیا به صورت پنهانی زندگی می‌کند، ۵۱٪ آرا را در […] ...

یک زن ایتالیایی که در ۲۷ سال گذشته، چهره خود را در ملأ عام نشان نداده است در انتخابات ایتالیا به عنوان نماینده حزب پنج ستاره به پارلمان این کشور راه یافت.

به گزارش یورونیوز، خانم پییرا یِلو که دهه‌هاست به خاطر ترس از مافیای ایتالیا به صورت پنهانی زندگی می‌کند، ۵۱٪ آرا را در سیسیل از آن خود کند. شهروندان این شهر به خانم پییرا یِلو لقب «نامزد بی‌چهره» را داده‌اند.

در هنگام تبلیغات انتخاباتی خانم یِلو چهره خود را با روسری می‌پوشاند و یا در مصاحبه‌های تلویزیونی از پشت ظاهر می‌شد.

خانم یِلو در نوجوانی مجبور به ازدواج با پسر دون «کُزا نُسرا»، مافیای قدرتمند ایتالیایی می‌شود. در سال ۱۹۹۱ دون «کُزا نُسرا» به قتل می‌رسد و همسر خانم یِلو قصد انتقام خون پدر را می‌کند ولی خود نیز به قتل می‌رسد. در چنین شرایطی است که خانم يِلو در ازای دادن اطلاعات درباره این قتل‌ها از پلیس سیسیل می‌خواهد از او محافظت کند. از آن زمان تا به امروز خانم یِلو به صورت مخفیانه زندگی کرده است.

پیروزی «زن بی‌چهره» در انتخابات ایتالیا