14:20:00 - پنجشنبه 8 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محسن هاشمی تاکیدکرد:
ضرورت ایجاد قطار پرسرعت «تهران -سمنان» برای سفرگردشگران تهرانی به سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ظرفیت فراوان گردشگری در سمنان گفت: با همکاری تهران باید زمینه ماندگاری دست کم 10 درصد از مسافران عبوری در این استان ایجاد شود.

به گزارش سمنان لاین محسن هاشمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در سمنان ، افزود : سالانه 15 میلیون سفر عبوری گردشگران از استان سمنان انجام می شود که باید برای ماندگاری دست کم 10 درصد از این مسافران تلاش شود.
وی، فاصله کوتاه سمنان تا تهران را فرصتی برای گردشگرپذیری این استان ذکر و خاطرنشان کرد : با ایجاد قطارهای پرسرعت، زمان رسیدن از تهران به سمنان باید به یکساعت و نیم کاهش یاید تا برای گردشگران تهرانی دسترسی آسان میسر شود.
هاشمی، برخی ظرفیت های موجود استان سمنان مانند وجود چشمه‌های آبگرم را طرح‌هایی دانست که در صورت تکمیل می تواند حذب گردشگران تهران را به همراه داشته باشد، اضافه کرد: سرمایه‌گذاری‌های مشترک بین استان‌های تهران و سمنان برای جذب گردشگران و ماندگاری آنان در سمنان برنامه‌ریزی شود.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران، با اشاره به معین بودن سمنان برای استان تهران در زمان مخاطرات، بیان کرد : در زمان غیرخطر، استان تهران باید در استفاده از ظرفیت های گردشگری معین سمنان باشد.
وی بر تبلیغ درباره خط راه آهن تهران- سمنان به عنوان راه دسترسی مناسب و سریع به جای خط تهران- مشهد به عنوان جذابیتی گردشگری تاکید کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. سمنانی   مارس 8, 2018  

    سمنان یه زائرسرای ارزون قیمت متاسفانه نداره که مسافرها بیان با هزینه کم استراحت کنند و دیدنیهای شهر سمنان ببینن و این مشکل متاسفانه همیشه بوده و رسیدگی نمیکنن.یه برهه ای از زمان تو سطح شهر و بیرون شهر تابلوهای حرم مطهر برای راهنمایی مسافرین به سمت بارگاه امام زاده یحیی زده شده ولی بعد اون این ظرفیت الهی این منطقه مجدد گمنام شد.متاسفانه الان اطراف امامزاده تبدیل به میدون تره بار شده و این ناامید کنندست.لطفا حرکت جهادی و جدی بکنید.