خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/03/07 02:23
شناسه خبر : 26019

برقراری ارتباط با نهادهای حاکمیتی جهت برطرف کردن مشکل آب استان سمنان

  سمنان لاین- همایش موثرین و نخبگان استان سمنان در تهران با حضور چهره های ملی و همینطور مسئولان استان سمنان برگزارشد. دکتراحمدهمتی در این نشست موضوع آب را بسیارچالشی دانست و گفت: نماینده مردم سمنان،مهدیشهروسرخه درمجلس شورای اسلامی خواستار برقراری ارتیاط موثر با وزارت نیرو،نهادریاست جمهوری و همینطور دفتررهبرمعظم انقلاب در خصوص برطرف کردن […] ...

 

سمنان لاین- همایش موثرین و نخبگان استان سمنان در تهران با حضور چهره های ملی و همینطور مسئولان استان سمنان برگزارشد.

دکتراحمدهمتی در این نشست موضوع آب را بسیارچالشی دانست و گفت:

نماینده مردم سمنان،مهدیشهروسرخه درمجلس شورای اسلامی خواستار برقراری ارتیاط موثر با وزارت نیرو،نهادریاست جمهوری و همینطور دفتررهبرمعظم انقلاب در خصوص برطرف کردن مشکل آب استان سمنان شد.

دکترربیعی هم در این نشست تاکیدکرد:

مردم و ngoها باید به کمک حاکمیت بیایند تا انشالله  مشکل کمبودآب استان سمنان هم برطرف شود.

– اهم سخنان استاندار سمنان در همایش موثرین و نخبگان استان سمنان در تهران:
?خداوند متعال را به واسطه خدمت گزاری به مردم شریف استان سمنان شاکرم .
?از برگزاری این جلسه خوشحالم چرا که تاکنون جلسه ای با این جامعیت که از تجریبات همه تخبگان استان و حتی نمایندگان سابق استان استفاده گردد تا کنون در استان برگزار نشده بود .
?مصاحبت با بزرگان واندیشمندان استان را که به حمدلله ازچهره های موثرکشور بوده وخدمات بزرگی را ارائه نموده اند ، برای خود توفیق می دانم.
?وجود نخبگان علمی و فرهیختگان بسیار ارزشمند و فرصت معتنمی است که باید از آن بهره لازم را برد.
?اداره کشور طی دو دوره 8 ساله توسط فرزندان این استان ، نشان از ظرفیت والای نیروی انسانی و منابع ارزشمند آن دارد که امیدوارم در زمان باقی مانده ازاین دوره 16 ساله ؛ بتوانیم سهم قابل قبولی در توسعه مدیریت کشور داشته باشیم .
?همایش نخبگان و موثرین استان برای ما راه و برنامه کاررا فراهم می نماید ، زمانی را که بزرگان و نخبگان استان برای این جلسه گذاشتند ارج نموده و ارزشمند می دانم.
?دیدگاهها و نقطه نظرات ارائه شده در این جلسه جمع بندی گردیده و تمامی آن در جمع استانداران سمنانی و سمنانیهای استاندار مطرح خواهد شد.
?جناب آقای مونسان ، رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور در رابطه با گردشگری همت خوبی داشتند . رئیس جمهور محترم در جلسه رای اعتماد دولت به اینجانب ، نکاتی را به عنوان اولویتها و ظرفیتهای استان تاکید نمودند که گردشگری یکی از دغدغه های ایشان برای استان بود که جناب آقای مونسان آغاز گر آن بوده و یک مدیر جوان و پرتلاش را برای استان ما فرستاند.
?احیای بافت تاریخی استان جز اولویتهای کاری ماست و برای توسعه گردشگری باید بافت تاریخی استان احیا ، مرمت و بازسانی گردد .
?برای جلوگیری از اتلاف وقت باید برای هرجلسه دستور کار داشته باشیم تا جلسات بی حاصل نباشد ،در این راستا باید اولویتهای استان احصا و با مشورت نمایندگان برنامه جامعی را تدوین نماییم.
?هر کدام از افراد حاضر در این جلسه ظرفیت های بسیار خوبی دارند که باید از تمامی این ظرفیت ها استفاده گردد .
?استان سمنان دچار معضل کم آبی است و باید منابع موجود را مدیریت کرد .
?پروژه انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران را با موافقت ریس جمهور دنبال خواهیم کرد.
?رژیم حقوقی دریای خزر بحثی است که به آن پرداخته نشده و باید به این نکته توجه داشت که کشورهای دیگری هم هستند که از این آب برداشت میکنند که باید مورد توجه قرار گیرد.