23:39:51 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سه شهرستان و یک نماینده؟
افزایش تعدادنمایندگان و یک خواسته از نماینده مردم شهرستانهای سمنان ، مهدیشهر و سرخه
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین -سلیمی، سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت:

با توجه به گذشت 20 سال از آخرین تغییرات صورت گرفته یعنی از سال 1378 تا 1398 در حوزه انتخابیه و تعداد نمایندگان تغییراتی صورت نگرفته لذا با توجه به درخواست نمایندگان مجلس و استانداری‌های سراسر کشور و مطالعات انجام گرفته، طرحی تهیه شده است.

تغییرات از لحاظ مسائل امنیتی، سیاسی، فرهنگی، جغرافیایی و جمعیتی با هدف برقراری عدالت در حوزه جغرافیایی نمایندگان مجلس و دسترسی آسانتر مردم به نمایندگان اعمال می‌شود، کلیات افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کمیسیون به تصویب رسیده است لذا تعداد 40 نماینده را می‌توان به تعداد نمایندگان مجلس افزود.

سمنان لاین– یکی از مواردی را که می توان در این طرح لحاظ نمود و نماینده ی شهرستان های سمنان،مهدیشهروسرخه تنها نماینده ی استان میباشد که واجد این شرایط بوده والبته با همراهی دیگرنمایندگان استان و استاندارمحترم سمنان، توجه به تعداد شهرستان های زیرمجموعه ی یک حوزه انتخابیه است.
یعنی برای تمام مناطقی که بیش از دو شهرستان دارند ( 3 و4شهرستان ) بدلیل وسعت امورمربوط به شهرستان ها و پیگیری مطالبات مردم حوزه های انتخابیه بایست بدون لحاظ جمعیت مورد نظر درقانون مجلس تعداد نمایندگان این مناطق که واجد چنین شرایطی هستند حداقل 2 نفر منظورگردد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب