10:16:02 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشاهده پلنگ درمنطقه تپال استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود از مشاهده و فیلمبرداری از یک قلاده پلنگ در منطقه شکار ممنوع تپال  خبر داد.

به گزارس سمنان لاین ازایسناعلی‌اکبر قربانلو اعلام این خبر اظهار کرد: این پلنگ در ارتفاعات منطقه شکار ممنوع تپال استان سمنان و توسط یکی از دوستداران محیط‌زیست مشاهده و تصویربرداری شده است.

وی با اشاره به جمعیت خوب علفخواران بزرگ‌جثه در زیستگاه‌های استان سمنان درمنطقه تپال افزود: وجود شکار و طعمه‌ در این مناطق و از جمله در شکار ممنوع تپال، خوش ییلاق، مجن و توران سبب شده که این زیستگاه‌ها، برای زیست گربه‌سانان مختلف و از جمله پلنگ و یوز مناسب باشد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود با اشاره به خطراتی که گربه‌سانان بزرگ را تهدید می‌کند افزود: متاسفانه این گربه‌سانان در کل دنیا با خطرات زیادی و از جمله شکار روبرو هستند و از این رو روز حیات‌وحش امسال(امروز 12 اسفندماه) با تاکید بر لزوم حفاظت از این شکارچی زیبا در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه شعار روز حیات‌وحش امسال” گربه‌های بزرگ جثه صیادان طبیعی در معرض تهدید” است افزود: باید برای حفاظت از این حیوانات و شکارچیان طبیعی و با شکوه عزم جدی ایجاد شود.

به گزارش سمنان لاین امروز 12 اسفندماه روز حیات وحش نامگذاری شده و شعار امسال این روز با تاکید بر حفاظت از گربه سان های بزرگ جثه انتخاب شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب