14:43:01 - جمعه 2 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندارتأکیدکرد؛
تاسیس منطقه ویژه اقتصادی و صدور مجوز مرز هوایی فرودگاه شاهرود در دستورکار است
کانال تلگرام سمنان لاین

شاهرود- سمنان لاین- استاندار سمنان گفت: طرح های کارشناسی برای تاسیس منطقه ویژه اقتصادی شاهرود تهیه شده و پیگیری آن در دستور کار حوزه اقتصادی استانداری قرار دارد.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا، سید شهاب الدین چاووشی شامگاه پنجشنبه در همایش ‘گزارش به مردم’ که به منظور گزارش عملکرد 20 ماهه نماینده مردم شاهرود و میامی در سرسرای شقایق های دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار شد، افزود: نامه نگاری های لازم برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی شاهرود از سوی استانداری انجام شده و تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت.
وی توسعه فرودگاه ها را نیز یکی از زیربناهای توسعه هر منطقه دانست و گفت: درخصوص فرودگاه شاهرود هم برای توسعه فرودگاهی که مردم بنا کرده اند، تلاش می شود پروازها نه فقط به تهران و مشهد بلکه به نقاط مختلف کشور برقرار شود و حتی صدور مجوز مرز هوایی برای این فرودگاه در حال پیگیری است .
استاندار سمنان همچنین با تاکید بر پیگیری استانداری برای پرداخت خسارت سرمازدگی به باغداران شاهرودی، بیان کرد: 37 درصد تسهیلات روستایی استان برای ایجاد اشتغال و تولید پایدار به شاهرود اختصاص داده شده و البته عشایر شهرستان میامی هم سهمی جداگانه دارند.
چاووشی همچنین با بیان اینکه استانداری همراه با دولت برای حل مشکل بیکاری و کم آبی برنامه هایی در دست دارد،افزود: مصرف آب کشور ما حدود سه برابر چینی هاست و اگر سال ها پیش الگوی مصرف بهینه آب را طبق فرموده مقام معظم رهبری اجرا کرده بودیم ، امروز در بسیاری از زمینه ها با کمبود آب روبرو نمی شدیم.
وی با بیان اینکه 86 درصد آب استان سمنان صرف کشاورزی می شود، یادآور شد: تمام کشاورزان باید آبیاری کشت خود را مکانیزه کنند چراکه آبیاری سنتی جوابگو نیست ، منابع آبی ذخایری هستند که باید برای آیندگان حفظ شود.
استاندار سمنان ادامه داد: اگر بتوان در سال های آینده مصرف آب کشاورزی را از 86 به 60 تا 70 درصد کاهش دهیم ، وضعیت به نسبت قابل قبول خواهد رسید پس باید همه متوجه بحران کم آبی باشند.
هیات دولت در نشست ششم دیماه خود ، سید شهاب الدین چاووشی را به عنوان استاندار جدید سمنان معرفی کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. m   مارس 3, 2018  

    ایجاد 4 منطقه ویژه در یک استان 100 % غیر اصولی است و جواب نخواهد داد ؟؟ پس از درخواست نماینده شرق استان ، منطقه ویزه شاهرود در ادارات متولی امر سمنـــــــــان ، تصویب شد ، چرا که عده ای ….و سرو صدا به راه نیندازند ( به راحتی امکان رد و .. این منطقه وجود داشت ) ولی باز سخاوت و بزرگی سمنــــــــــــــان را یه عده …. گر نمی توانند خوب درک کنند ، انشاا.. این مناطق برای مردم کل استان اشتغال زا باشد و باعث رونق اقتصادی شود ، چقدر افراد دلسوز …در استان داریم..که فقط هدفشون..