15:31:44 - جمعه 2 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سخن مردم از زبان امام جمعه ای مردمی
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – انتقال آب دریای خزر مربوط به سمنان و دامغان و شاهرود و… نیست حتی متعلق به تنها استان سمنان نیست.


به گزارش سمنان لاین حجت الاسلام والمسلمین محمدباقرعبدوس امام جمعه موقت سمنان درخطبه های این هفته ی مرکزاستان گفت :استانهای قم. خراسان جنوبی. یزد. کرمان و… هم مشکل کم آبی دارند.
استانداران گذشته استان مرتبا درباره پیگیری موضوع آب می گفتند اما تاکنون هیچ اقدامی نشده است. کلمه بر سه قسم است.حرف است و حرف است و حرف.
وی در ادامه افزود: 50سال پیش در سمنان در عمق ۱۳ متری به آب می رسیدند حالا در عمق ۳۰۰ متری . آیندگان از ما خواهند پرسید برای ما چه کرده اید؟ سهم ما چه شده است؟
اگر همین الان هم برای انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران اقدام کنیم دیر است. اما با این حال اگر از همین امروز اقدام نکنیم در سال ۱۴۲۰ نه تنها استان سمنان بلکه همه استانهای فلات مرکزی ایران نابود می شود و باید از این استانها جمع کرد و رفت.
حجت الاسلام عبدوس همچنین در خصوص پذیرش مسئولیت در بنیاد انتقال آب گفت:

بنده به این شرط مسوولیت پیگیری آب را بر عهده می گیرم که همه فارغ از گروه و جناح و دسته و اصولگرا و اصلاح طلب و…دور هم جمع شوند از استانداران ادواری این استانها، نمایندگان ادواری تمام شهرستانهای استانهایی که مشکل آب دارند، موثرین استانها بنشینند دور هم و مشکل را بررسی و همفکری نموده ،به تشخیص مصلحت نظام برده  و با نظر مقام معظم رهبری تصمیم گیری شود.

عبدوس با یادآوری استفاده دیگرکشورها از آب خزر تصریح کرد:
در بحث شیرین کردن آب دریا می گویندچند میلیون تن از بابت انتقال آب دریای خزر نمک برجای می ماند. الان در کشورهای دیگر از همین نمک اتاقهای نمکی درست کرده اند و یک هفته یا دوهفته افرادی که بیماری ریوی دارند از همین اتاقها برای درمان خود استفاده می کنند یا املاح بجای مانده از تصفیه آب را صادرمیکنند.

وی درپایان تاکیدکرد ؛باید از تهدیدها فرصت ساخت.

شایان ذکر است پس از پایان خطبه ها جمع کثیری از نمازگزاران ضمن تایید مطالب ارائه شده،  از حجت الاسلام و المسلمین عبدوس بابت توجه به مقوله آب قدردانی نمودند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب