خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/02/28 21:23
شناسه خبر : 25878

ساخت 470 کلاس درس در سمنان نیازمند 950 میلیارد ریال اعتبار

سمنان لاین- معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان سمنان گفت : احداث بیش از 470 کلاس درس جدید در این استان به حدود 950 میلیارد ریال اعتبار نیاز است. به گزارش سمنان لاین از ایرنا غفارمحمدی روز چهارشنبه در پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش استان در سالن غدیر استانداری افزود: در استان سمنان […] ...

سمنان لاین- معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان سمنان گفت : احداث بیش از 470 کلاس درس جدید در این استان به حدود 950 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش سمنان لاین از ایرنا غفارمحمدی روز چهارشنبه در پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش استان در سالن غدیر استانداری افزود: در استان سمنان بیش از 119 هزار دانش آموز و نوآموز به تحصیل مشغول هستند.
وی با بیان این که 75 مدرسه زیر 20 نفر دانش آموز در استان فعال هستند، اظهارداشت: مجموع دانش آموزان این مدارس حدود 900 نفر است.
محمدی بیان کرد : یکهزار و 12 مرکز آموزشی فعال در استان سمنان پذیرای دانش آموزان است که از این تعداد 109 مدرسه عشایری می باشد.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان سمنان با بیان این که 379 مدرسه در استان پذیرای بیش از هشت هزار دانش آموز اتباع می باشند، ادامه داد: 13.5درصد از دانش آموزان استان در مدارس غیر انتفاعی تحصیل می کنند.
وی ادامه داد : از مجموع بیش از هشت هزار معلم استان دستکم 60 درصد آنان را بانوان تشکیل می دهند.
به گفته محمدی 36 درصد از مدارس استان مدارس احداث یا خریداری شده هستند.
وی با بیان این که یکی از دغدغه های آموزش و پرورش استان، انسداد مبادی بی سوادی و افزایش پوشش تحصیلی است، تصریح کرد: ارتقا مهارت نیروی انسانی به عنوان مهمترین فرآیند آموزش و پرورش استان است که در دستور کار قرار دارد.
به گزارش سمنان لاین، استان سمنان بیش از 119 هزار دانش آموز و نوآموز دارد.
یکهزار و 12 مرکز آموزشی فعال در استان سمنان پذیرای دانش آموزان است که از این تعداد 109 مدرسه عشایری هستند.
بیش از هشت هزار معلم در استان فعالیت دارند.