12:08:44 - چهار شنبه 28 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سارق زیرک اینترنتی در دام پلیس فتای سمنان گرفتارشد
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رئیس پلیس فتا استان سمنان از دستگیری سارق اینترنتی که با شگرد و ترفندهای خاصی اقدام به سرقت بیش از 150 میلیون ریال از حساب شاکی به صورت غیرمجاز از طریق اینترنت کرده بود خبر داد.

سرهنگ حسین صادقی در تشریح خبر دستگیری این متهم اظهار کرد: در پی‌ وصول یک فقره پرونده قضایی با موضوع برداشت غیرمجاز از حساب شاکی به صورت اینترنتی به مبلغ یکصد و پنجاه میلیون ریال، پیگیری پرونده در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این پرونده قضایی و با توجه به مستندات مشخص شده متهم با به کارگیری ترفندهای خاص، قصد داشت عملکرد خود را از چشمان تیزبین پلیس مخفی نگه دارد که در این راستا این پلیس با بهره‌گیری از تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و پرسنل متخصص، متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا استان سمنان، غفلت و کوتاهی در نگهداری اطلاعات حساب توسط شاکی را عامل اصلی تشکیل این پرونده دانست و خاطر نشان کرد: در این پرونده شاکی در زمان تحویل اطلاعات بانکی خود در شعبه نکات امنیتی و حفاظتی را رعایت نکرده و متهم، با استفاده از فرصت و غفلت شاکی اطلاعات مهم بانکی وی را سرقت و در نهایت اقدام به سرقت وجه از حساب شاکی کرده است.

این مقام ارشد انتظامی افزود: کاربران فضای مجازی که در حوزه‌های مختلف به خصوص بانکداری الکترونیکی فعالیت دارند حتما ضمن مطالعه موارد ضروری در حوزه بانکداری از سایت پلیس فتا، نکات امنیتی پایه این حوزه را همواره مدنظر قرار دهند‌ و به محض دریافت کارت بانک و رمزهای عبور سریعاً نسبت به تغییر آن اقدام کنند و به هیچ عنوان اطلاعات بانکی خود اعم از cvv2 ، تاریخ انقضاء، شماره کارت را در اختیار افراد غریبه قرار نداده و یا در شبکه‌های اجتماعی برای سایر کاربران ارسال نکنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب