22:28:58 - دوشنبه 26 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری جلسه هماهنگی همایش انتقال آب دریای خزر در فرمانداری سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین -جلسه هماهنگی برگزاری همایش انتقال آب دریای خزر به استان سمنان با حضور دکترهمتی نماینده مجلس، فرماندار، رییس و اعضای شورای شهر،معاون برنامه ریزی فرماندار، شهردار و برخی مسئولین در محل فرمانداری سمنان برگزار گردید.

به گزارش سمنان لاین دکتر دانایی فرماندارسمنان در آغازنشست ضمن تشریح وضعیت بحرانی آب در استان و عدم وجود منابع پایدارآبی در مرکزاستان گفت؛

دانشگاه سمنان باید میزبان و محورعلمی این همایش بزرگ و ملی باشد ضمن اینکه شرایط باید با همفکری جلوبرود و مابقی دستگاه ها هم باید دراین زمینه به کمک دانشگاه سمنان بیایند.

دکتر احمدهمتی نماینده مجلس هم در این نشست از تصویب شورای سازگاری کمبود آب کشور در هیئت دولت خبرداد وافزود:

این مهم منبعد با محوریت استانداران در استان ها صورت خواهدگرفت و این طرح باید مبتنی بر مصوبات آمایش سرزمینی باشد.

دکترهمتی همچنین ارتباط مستمر با وزارت نیرو و بررسی گام به گام اقدامات این وزارتخانه  درخصوص موضوع انتقال آب خزر را یکی از اولویت های مهم مسئولین استانی دانست.

محمدهمتی رئیس شورای شهرستان سمنان هم با برشمردن برخی از اصول قانون اساسی خواستار تبدیل تفکر منطقه ای به تفکرعلمی توسط دانشگاه سمنان شد و افزود:

دانشگاه باید در عدم دخالت تفکرات قومی و قبیله ای و سلیقه ای پیش قدم شود.

سیدمسعودسیادتی رئیس شورای اسلامی شهرسمنان هم دراین نشست با تاکید بر انتقال آب خزر گفت:

این خواست به حق را باید به مطالبه ی عمومی تبدیل کرد.

وی همچنین خواستار تشکیل ستاد مردمی مطالبه انتقال آب شد.

دکترعبداله خالصی دوست رئیس دانشگاه آزاداستان سمنان در جلسه هماهنگی همایش انتقال آب خزر ضمن برشمردن برخی نکات فنی و علمی و اقناع افکارعمومی در خصوص پروژه انتقال آب گفت:

دانشگاه آزاداسلامی استان در جهت اجرای این همایش ملی در کنار دانشگاه های استان خواهدبود و بخشی از امور این همایش را برعهده خواهدگرفت.

حسن آلبویه رئیس شرکت شهرک های استان در این جلسه ضمن تشریح خلاصه ای از وضعیت صنایع موجود  و نیاز صنایع مجموعه استان به آب با توجه به کمبودهای موجود یادآورشد:

ما درخصوص انتقال آب خزر از موضوع محیط زیست عبورکرده ایم و بایست منبعد بدنبال مدل های انتقال آب باشیم.

غلامرضاسالار مدیرعامل بنیادتوسعه سمنان هم ضمن تاکید بر برگزاری این همایش در استان سمنان خواستار برگزاری نشستی با حضور نمایندگان فعلی و ادواراستان سمنان با موضوع انتقال آب خزر و همینطور ریاست ستاد سیاستگذاری ائمه جمعه کشور جهت تلطیف برخی حواشی دراینخصوص شد.

دکترصدر یکی ازکارشناسان این حوزه  در این نشست با بیان تاریخچه ی بارش درفلات مرکزی ایران گفت:

فلات مرکزی ایران دربهترین شرایط از هزاران سال پیش تاکنون بیشتر از250میلیمتربارندگی نداشته است لذا توان بازسازی آبخوان خود را نداردوچاره ای جز انتقال آب خزرنیست.

وی همچنین اطلاعاتی درخصوص آلوده کردن این دریا توسط برخی کشورهای تازه استقلال یافته در حاشیه دریای خزر را ارائه کرد.

نهایتا با جمع بندی فرماندارمحترم مرکزاستان، در این جلسه مقرر گردید؛ همایش انتقال آب دریای خزر به استان سمنان همه تشکل های مردم نهاد و دانشگاههای استان را در بر بگیرد و بر استانی و ملی بودن آن تاکید گردید.

همچنین با توجه به اینکه موضوع حاکمیتی و امنیتی میباشد باید موضوع با جدیت بیشتری پیگیری شود.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب