13:44:32 - دوشنبه 26 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان :
توسعه اشتغال، نیازمند آینده پژوهی مشاغل است
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان معتقد است که توسعه اشتغال در سطح کشور، نیازمند توجه و تمرکز بر آینده پژوهی مشاغل است.

فاطمه منصوری در جلسه تدوین سند راهبردی توسعه آموزش ‌ های مهارتی این استان اظهار کرد: نشست تدوین سند راهبردی توسعه آموزش ‌ های مهارتی استان سمنان با هدف تجمیع و یکپارچه‌سازی آموزش‌های مهارتی با حضور نمایندگان دستگاه ‌ های اجرایی، در اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان و با محوریت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برگزار شد .

وی با اشاره به برخی اهداف تدوین این سند راهبردی افزود:بررسی چالش ‌ های مهارت آموزی در استان، شناسایی ظرفیت ‌ های متقابل، احصا نیازها و برنامه‌ریزی مطلوب آموزشی و یکپارچه‌سازی آموزش‌ها تحت لوای یک استاندارد، در سطح استان و حتی منطقه از جمله اهداف این سند راهبردی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان با بیان اینکه توسعه اشتغال، نیازمند آینده پژوهی مشاغل است، تصریح کرد: در این راستا باید با شناسایی تغییرات جهانی و اثرگذاری آن در تغییرات مشاغل منطقه و استان، گام ‌ های مؤثری به‌منظور پرورش نیروی کار ماهر و متخصص برداریم.

عزیزالدین کارشناس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سمنان نیز در این نشست با بیان اینکه تدوین اسناد توسعه ای استان بر عهده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است ادامه داد: در این راستا 25 سند در حوزه‌های مختلف در حال تدوین است که سند توسعه آموزش‌های مهارتی با عنایت به نگاه فراگیر آن ، از مهمترین و کلیدی ترین این اسناد به شمار می‌آید.

وی خواستار همکاری و تعامل کلیه دستگاه‌ها در تدوین این سند استانی شد و گفت: این سند با ساختار تجمیع و فرادستگاهی، به‌صورت پایلوت در استان سمنان تدوین و به اجرا در خواهد آمد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب