11:39:40 - یکشنبه 18 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انتخاب دشت سمنان به عنوان دشت پايلوت در كشور
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – معاون حفاظت و بهره برداري شركت آب منطقه‌اي سمنان گفت: دشت سمنان به عنوان دشت پايلوت مديريت مشاركتي در اجراي طرح احياء و تعادل بخشي در كشور انتخاب شده است.

محمد رضا خاموشي در جلسه كميته راهبري طرح احياء و تعادل بخشي منابع آب زير زميني افزود: در حال حاضر منابع آب زیرزمینی استان سمنان به دلیل برداشت بیش از حد و خشکسالی‌های متوالی سالیان اخیر به وضعیت بحرانی رسیده است.

وي ادامه داد: منابع آب زیرزمینی در تأمین آب بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت و شرب سهم موثر و عمده‌ای دارد و تمدن و حیات بخش وسیعی از کشور به آن وابسته است و از همين حيث، حفاظت از اين منابع آبي، بسيار حائز اهميت است.

معاون حفاظت و بهره برداري شركت آب منطقه‌اي سمنان اضافه كرد: توجه به جلوگیری از برداشت های بی رویه از منابع آبهای زیرزمینی طی سالیان گذشته که افت سطح دشتها و ممنوعه شدن آنها را در برداشته و همچنين اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آبی می تواند نوید بخش ثبات و پایداری منابع آبهای زیرزمینی و سطحی کشور و از جمله استان سمنان باشد.

خاموشي تصريح كرد: در همين راستا و طبق نظر و انتخاب وزارت نيرو، دشت سمنان به عنوان دشت پايلوت مديريت مشاركتي در اجراي طرح احياء و تعادل بخشي در كشور انتخاب شده است.

وي همچنين بر اطلاع رساني و ارائه عملكرد شفاف و دقيق از اجراي طرح احياء و تعادل بخشي منابع آب زير زميني در سامانه های ساماب و   MCDM تأكيد كرد.

معاون حفاظت و بهره برداري شركت آب منطقه‌اي سمنان اضافه كرد: بايد شوراي حفاظت و شوراي هماهنگي دشت‌هاي پايلوت به صورت ماهانه برگزار شود، همچنين كليه اطلاعات و مستندات انسداد چاه‌ها و برنامه عملياتي محدوده‌هاي مطالعاتي به شرح تاريخ‌هاي مشخص نيز ارائه گردد.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب