13:31:47 - شنبه 17 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بازديد کارشناسان ایرانی و ژاپنی از طرح‌های بازچرخانی پساب در سمنان و مهدیشهر
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین -مدیر گروه بهره‌برداری از آب‌های غیرمتعارف و پساب‌های شرکت مدیریت منابع آب ایران و کارشناس مدیریت آب سازمان جایکای ژاپن از طرح‌های فاضلاب شهری و بازچرخانی پساب سمنان و مهدیشهر بازديد كردند.

در بازدید یک روزه تاکویا یامادا کارشناس مدیریت آب سازمان جایکای ژاپن و مهندس جهانی مدیرگروه بهره‌برداری از آب‌های غیرمتعارف و پساب‌ها در شرکت مدیریت منابع آب ایران از طرح‌های فاضلاب شهری و بازچرخانی پساب سمنان و مهدیشهر و اقدامات شرکت آب منطقه ای در برنامه‌ریزی و اجرای طرح تأمین آب فضای سبز و صنعت درجزین از پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب شهر مهدیشهر تقدیر شد.

محمد رضا خاموشي معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای سمنان در حاشیه این بازدید به ضرورت استفاده از پساب در چرخه تولید صنایع و فضاهای سبز شهری در سمنان اشاره كرد و افزود: به منظور جداسازی آب مورد نیاز فضای سبز و واحدهای تولیدی از آب شهری، کل فاضلاب‌های تصفیه شده مهدیشهر به جهت تأمین آب فضای سبز شهرداری‌های درجزین، مهدیشهر و سمنان و همچنین بخشی از صنایع در درجزین قرار گرفته است.

مدیر گروه بهره‌برداری از آب‌های غیرمتعارف و پساب‌ها در شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به سیاست‌های وزارت نیرو در این حوزه اظهار داشت: یکی از سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت نیرو و بخش آب کشور در تامین و جبران کمبود منابع آب شرب، استفاده بهینه از پساب‌های شهری از طریق جایگزینی با منابع آب با کیفیت در اختیار بخش‌های صنعت، فضای سبز و کشاورزی و آزادسازی این منابع به نفع آب شرب است.

جهانی افزود: هرگونه تخصیص و واگذاری پساب به مصارف و یا سرمایه گذاران، از سوی شرکت‌های آب منطقه ای و یا آب و فاضلاب منوط به اخذ مجوز از کمیسیون تخصیص آب وزارت نیرو است.

تاکویا یامادا کارشناس مدیریت آب سازمان جایکای ژاپن نیز طی بازدید از طرح بهره‌برداری پساب مهدیشهر در کارخانه کاشی سمنان، پیشنهاد کرد که به منظور ترویج فرهنگ بازچرخانی آب و پساب، صنایع و واحدهای تولیدی استفاده کننده از پساب‌ها، مورد حمایت و تشویق نهادهای دولتی قرار گیرند و همچنین دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی جهت آشنایی و ارتقاء سطح فرهنگ مصرف بهینه آب و استفاده از پساب از این طرح ها بازدید کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب