13:30:42 - شنبه 17 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انتقاد مشاور ارشد استاندارسمنان از وضعیت راه آهن استان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مشاور ارشد استاندار سمنان در امور زیربنایی و توسعه با تاکید بر فراهم سازی بسترهای مناسب جذب گردشگر بیشتر برای توسعه رونق اقتصادی استان، گفت : جهت گیری طرح های اجرایی و اقتصادی به خصوص در ورودی شهرهای این استان باید در راستای جذب گردشگر باشد.

به گزارش سمنان لاین از ایرنا علی اصغر زبردست روز شنبه در گردهمایی شهرداران استان سمنان در سالن مدیریت بحران با اشاره به تردد سالانه 15 میلیون مسافر از محورهای این استان، افزود : محور توسعه استان در گام اول گردشگری محسوب می شود بنابراین باید به ورودی شهرها نگاه ویژه ای داشت.
وی با تاکید بر ضرورت تدبیر مسوولان و شهرداری ها در خصوص زیبا سازی ورودی شهرها اظهارداشت: در مسایل اجرایی و زمانی که بخواهیم دگرگونی در شهرهای ایجاد شود،مسوولان مربوط باید بسترهای مناسب برای جذب گردشگر بیشتر به منظور توسعه رونق اقتصادی را فراهم سازند.
وی بیان کرد : برای جذب گردشگر، طراحی دقیق مکان هایی مانند ترمینال، راه آهن و فرودگاه های مناسب امری ضروری است.
زبردست ادامه داد : زیباسازی و فضاسازی شهرها در فاصله 20 کیلومتری از ورودی ها باید صورت گیرد و با این رویکرد تاثیر آن در رونق صنعت گردشگری دیده خواهد شد.
مشاور ارشد استاندار سمنان در امور زیربنایی و توسعه با بیان این که درختکاری و جلوگیری از ساخت و سازهای قارچی در حاشیه جاده ها در فضاسازی ورودی شهرها موثر است، تاکید کرد : این امر نیازمند به فرهنگ سازی است که با حضور مردم در صحنه محقق خواهد شد.
به گزارش سمنان لاین زبردست وضعیت راه آهن و ترمینال استان را نامطلوب خواند و ادامه داد : تا زمانی که این مکان ها به صورت وضع موجود باشد، مسافران رغبتی برای اقامت در شهرهای استان نخواهند داشت!

-شایان ذکر است مرکزیت راه آهن استان سمنان در شاهرود مستقراست-

وی با بیان این که مسافران هنگام اقامت در استان باید احساس آرامش داشته باشند، ادامه داد: شهرهای استان را باید به صورت پویا به مسافران نشان داد.
وی وجود 733 اثر ملی ثبت شده در استان را ظرفیبتی قوی برای جذب گردشگر دانست و خاطرنشان کرد : باتوجه به آثار تاریخی فراوان استان باید زیرساخت های لازم برای اقامت های بوم گردی در مناطق مختلف استان برای تبدیل سمنان به مقصد گردشگری را فراهم کرد.
مشاور ارشد استاندار در امور زیربنایی و توسعه با اشاره به ظرفیت گردشگری استان در بخش کویری، ادامه داد: ایجاد تورهای کویری می تواند در اشتغالزایی استان به خصوص جوامع محلی و روستایی موثر باشد.
بر اساس آمار موجود سالانه 15 هزار تن گردشگر خارجی از استان سمنان دیدن می کنند که این رقم به تاکید کارشناسان با فراهم کردن زیرساخت های صنعت گردشگری باید افزایش یابد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. m   فوریه 19, 2018  

  کمتر از یک ماه دیگر مسافرت های نوروزی آغاز میشود ، پل مومن آباد ( ورودی غربی سمنـــــــــان ) هم چنان نیم کاره مانده ؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا مدیر کل راه پاسخ گو نیست ؟؟؟ مگر قرار نبود طی 20 روز از 10 تا 30 شهریور این پروژه اتمام یابد ( احتمالا 31 شهریور 1400 هجری شمسی و پس از اتمام مسافرت های تابستانی ) ؟؟؟ تا چه زمانی باید شاهد اهمال کاری در حوزه حمل و نقل در مرکز استان باشیم ؟؟؟ یک پل ساده چرا 15 سال از زمان طرح اولیه اون هم چنان بلاتکلیف است ؟؟ چرا با مدیران این حوزه که با … بصورت جزیره ای در یک شهر….. عمل می کنند برخورد نمیشود ؟؟ وضعیت ورودی غربی سمنـــــــان بسیار تاسف انگیز و مایه آبرو ریزی مدیران حوزه حمل و نقل استان است /

 2. مهدی   فوریه 17, 2018  

  عملکرد ادارات کل مستقر در شرق استان یعنی تمامی منابع و امکانات را در شاهرود 100 % هزینه و به باد دادن ، به بهای عدم توسعه سایر 7 شهرستان دیگر استان ؟؟ این یک موضوع جدیدی نیست بابررسی کارهای عمرانی ادارات کل مستقر در شرق استان نسبت به 7 شهرستان ، به خوبی و وضوح این بی عدالتی را خواهید دید ، ولی سوال اساسی این است چرا اقدام موثری انجام نمیشود تا همه شهرستان ها به حداقل حق خود برسند ؟ آیا ظرفیت نداشته ، دوری از پایتخت با هدردادن منابع ملی و استانی هم چنان باید در شرق استان ادامه پیدا کند؟؟؟ آیا بیارجمند در زیر چتر …باید کماکان محروم تر شود ،، به استان رحم نمیکنید به زوار امام رضا ع رحم کنید چرا علوم پزشکی شاهرود اقدام به ساخت بیمارستان در میامی نمیکند تا فاصله تا سبزوار از 275 تا شاهرود به 210 به میامی شود دوست داریدهمواره باافتخار اعلام کنید شمار کشته های جاده شاهرود به سبزوار تعداد… است ؟؟ کوتاه شدن خدمات امدادی بمیزان 65 کیلومتر می تواندباعث نجات جان انسان ها شود ، از رشد و توسعه میامی نترسید از جان مسافران ذره ای بترسید …

 3. ناشناس   فوریه 17, 2018  

  سلام
  – ايستگاه راه آهن سمنان بهيج وجه در حد و اندازه مركز استان نيست و در اين خصوص بايستي اقدام شود و متاسفانه در اقدامي بسيار تاسف انگيز لطمه بسيار بزرگي به چهره ظاهري ايستگاه راه آهن سمنان خورد به نحوي كه اين امر بسيار قابل تامل است در سالهاي اخير در جلوي ورودي ايستگاه قديم كه داراي معماري بسيار زيبا بود ساختماني به لحاظ توسعه ايستگاه بنا كردند اما واقعا احتياج به سواد معماري ندارد و هر بچه كوچكي هم مي داند وقتي دو طرف ايستگاه اين همه زمين وجود دارد تا بتوان ايستگاه را توسعه داد ساخت ساختمان در جلوي ساختمان قبلي چه مفهومي دارد ايا اين امر جز كور كردن فضاي توسعه راه آهن سمنان و از بين بردن زيبايي آن از بعد معماري مفهوم ديگري دارد
  آيا نمي توانستند اين ساختمان را كنار ساختمان قديم بسازند آيا زمين و فضا نبود
  چه دستهايي انقدر اشكار با توسعه راه آهن سمنان مخالفت مي كنند
  پاسخگو كيست
  از مشاور محترم استاندار سپاس دارم كه سخن حق بر زيان راندو به نظر اين حقير ساختمان مذكور كه مانع توسعه راه آهن و مخرب زيبايي راه آهن مي باشد بايد تخريب و در جاي واقعل خود احداث گردد تا بتوان نسبت به توسعه راه آهن اقدام نمود