2:09:20 - پنجشنبه 15 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افتخاری دیگر؛
موفقیت جهانی «پروفسور نیما امجدی» عضو هیات علمی دانشگاه سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – پروفسور نیما امجدی عضو هیات علمی دانشگاه سمنان به عنوان دبیر برگزیده انتشارات Wiley آمریکا در سال 2017 انتخاب شد.

  به گزارش سمنان لاین از صدا و سیما ،انتشارات جان وایلی که شعبه مرکزی آن در ایالت نیوجرسی آمریکاست، از ناشران بین‌المللی بزرگ و معتبر به شمار می‌رود و با داشتن نماییندگی در بسیاری از شهرهای مهم جهان ، در حوزه تولید و فروش جهانی کتاب‌های دانشگاهی فعالیت دارد.
علی حقیقی اصل معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان گفت : انتشارات وایلی با اعطای گواهینامه ای ، پروفسور نیما امجدی عضو هیات علمی دانشگاه سمنان را به عنوان دبیر برگزیده این انتشارات در سال 2017 انتخاب کرد .
به گفته وی ، بنابر اعلام مسئولان این انتشارات ،این گواهینامه برای عملکرد برجسته پروفسور نیما امجدی در سال 2017 در بخش داوری و جمع بندی مقالات بین ژورنال های معتبر، به وی اعطا شده است .
نیما امجدی از اساتید دانشكده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه سمنان است که در سن‌ ‌26‌ سالگي‌ مدرک‌ دکترا گرفت و به عنوان جوانترین پروفسور ایران شناخته شد .
بر اساس داده های منتشر شده از پایگاه طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI) پروفسور امجدی در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار دارد و علاوه بر این عنوان پژوهشگر برگزيده ملي  نیز هست.
انتخاب به عنوان جوانترين استاد کشور از سوی وزارت علوم، تحقيقات و فناوری در سال 1385 ، کسب رتبه دوم در مسابقه بین المللی CIFE ، فارغ التحصيل ممتاز دانشگاه صنعتی شريف در سال 1376 ، پژوهشگر برتر استان سمنان در سال 1382 ، انتخاب به عنوان عضو نمونه هيات علمی دانشگاه سمنان در سال 1379 ، پژوهشگر برتر دانشگاه سمنان ، دريافت لوح تقدير در جشنواره کتاب استان سمنان بخاطر تاليف کتاب “آشنايی با سيستم های هوشمند” و انتخاب به عنوان دومين کتاب سال استان سمنان از  عناوینی است که نیما امجدی تاکنون کسب کرده است .
امجدی فارغ‌التحصيل ليسانس برق- كنترل از دانشگاه صنعتي شريف ، فوق ليسانس برق- الكترونيك از دانشگاه صنعتي شريف وفارغ‌التحصيل دكتراي برق- قدرت از دانشگاه صنعتي شريف در شهريور ماه سال 1376 با معدل 18 و 48 صدم و درجه عالي در تز دكترا (كسب رتبه اول دانشكده برق و رتبه دوم كل دانشگاه صنعتي شريف) است .
به گزارش سمنان لاین از سوابق پژوهشی دکتر امجدی هم می توان به تاليف چندین كتاب ، ثبت چندین اختراع ، تحریر مقالات متعدد علمی و چاپ آنها در ژورنالهای مختلف علمی معتبر و ISI و ارائه در کنفرانس های ملی و بین المللی ، انجام سه طرح پژوهشی دانشگاهی و يک پروژه مشترک با صنعت، عضو ارشد (Senior Member) انجمن IEEE و Reviewer ژورنالهاي IEEE و IET و EPSR اشاره کرد .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب