خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/02/15 01:57
شناسه خبر : 25502

مهدیشهر شهر هوشمند استان سمنان شد

نخستین سیستم شهر هوشمند استان سمنان در مهدیشهر فعال شد. به گزارش سمنان لاین ازخبرگزاری صدا و سیما ، با راه اندازی سامانه های “کارت شهروندی” و اپلیکیشن “فر تاکسی” و “فروشگاه اینترنتی” ، مهدیشهر به طور رسمی نخستین شهر هوشمند استان سمنان شد . شهردار مهدیشهر در مراسم رونمایی از این طرح ها گفت :  […] ...

نخستین سیستم شهر هوشمند استان سمنان در مهدیشهر فعال شد.

به گزارش سمنان لاین ازخبرگزاری صدا و سیما ، با راه اندازی سامانه های “کارت شهروندی” و اپلیکیشن “فر تاکسی” و “فروشگاه اینترنتی” ، مهدیشهر به طور رسمی نخستین شهر هوشمند استان سمنان شد .
شهردار مهدیشهر در مراسم رونمایی از این طرح ها گفت :  این سیستم های هوشمند در فروشگاه ها و تاکسی و قسمت های مختلف برای رفاه شهروندان نصب و فعال می شود.
مسعود حاجی بگلو افزود: به زودی مرکز معاینه فنی خودروهای سبک در این شهر افتتاح خواهد شد.
حسن نورانیان رئیس شورای شهر مهدیشهر هم گفت :کارکرد “تاکسی اینترنتی” به این نحو است که مسافر می تواند با نصب اپلیکیشن “فر تاکسی” مبدا و مقصد را مشخص وانتخاب کند، سپس نزدیک ترین خودروی موجود به سمت این مسافر می رود و سرویس دهی می کند که هزینه کمتری برای مسافر در بر دارد.
کاربرد سیستم “کارت شهروندی” نیز اینگونه است که شهروند می تواند با این کارت و با سرعت بیشتر، خرید های خود را از فروشگاه انجام دهد.