14:12:44 - چهار شنبه 14 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندارسمنان تأکیدکرد ؛
وزارت نیرو باید آب را تحت هر شرایطی برای سمنان تامین کند
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – استاندار سمنان از فرمانداران و مدیران ارشد استان خواست راه را برای نیروهای جوان و باانگیزه باز کنند.

سیدشهاب‌الدین چاووشی در آیین تودیع و معارفه معاونان سیاسی و امنیتی پیشین و جدید استانداری سمنان با بیان اینکه مدیران باید با مردم بجوشند اظهار کرد: نباید اجازه دهیم که مردم از نظام فاصله بگیرند.

به گزارش سمنان لاین ازایسناوی با بیان اینکه نباید از تندی و پرخاش مردم نگران بود افزود: فرمانداران و بخشداران باید نخبگان را شناسایی و مردم را تکریم و احترام کنند. دغدغه‌های مردم را باید جدی گرفت و برای رفع آن همه توان خود را بکار گیریم.

استاندار سمنان از مردم به عنوان مهمترین سرمایه کشور و نظام نام برد و گفت: باید از این سرمایه بهره کافی بگیریم از این رو باید راه را برای نیروهای جوان، خلاق و باانگیزه و همچنین زنان توانمند باز کرد.

نباید از تندی و پرخاش مردم نگران بود

وی با اشاره به نزدیک بودم عید از مدیران ارشد استان خواست برای رفع نیازهای محرومان و نیازمندان و خصوصا ایتام جامعه از هم‌اکنون برنامه‌رزیزی کنند.

وی بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در این ارتباط تاکید و خطاب به فرمانداران و بخشداران تصریح کرد: جامعه اسلامی در ارتباط با همه آحاد مردم وظیفه دارد اما در ارتباط با نیازمندان وظیفه خاص دارد لذا باید با همکاری کمیته امداد و بهزیستی در این ارتباط برنامه‌ریزی کنید.

چاووشی با اذعان به اینکه ادارات برای تسهیل در کار مردم ایجاد شدند خاطرنشان کرد: هر اداره و دستگاهی سبب ایجاد مشکل برای مردم شود حتما از نظام جمهوری اسلامی نیست و باید فرآیند کاری خود را تصحیح کند.

هشدار استاندار به اداراتی که برای مردم ایجاد مشکل می‌کنند

وی ادامه داد: چنانچه مشکل این‌گونه دستگاه‌ها به نیروی انسانی آنها برمی‌گردد باید آن را اصلاح یا اخراج کنند و اگر مشکل به مدیریت برمی‌گردد باید به فوریت عوض شود و اگر ایراد به مشکلات قانونی و بخشنامه‌ای برمی‌گردد باید برای اصلاح آن اقدام کرد.

استاندار سمنان با اشاره به نشست اخیر رئیس‌جمهور با استانداران از عزم جدی دولت برای اجرای دو طرح بزرگ خبر داد و گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری و بین‌شهری و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری و روستایی دو طرح بزرگ دولت است که تمام وزارتخانه‌ها را برای اجرای این دو طرح بسیج کرده است.

وی با اشاره به فرسوده بودن شبکه حمل و نقل در کشور خاطرنشان کرد: متاسفانه غالب شبکه حمل و نقل ما فرسوده است لذا دولت برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عزم خود را جزم کرده است. البته اجرای این طرح‌ها مستلزم بسیج همه دستگاه‌ها و تشویق مردم به بهره‌گیری از این فرصت است.

چاووشی مسائل زیست‌محیطی را مهم خواند و گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل جدا از اینکه به بهبود شاخص‌های زیست‌محیطی کمک می‌کند، زمینه رونق و تولید بیشتر در صنعت خودروسازی را هم فراهم می‌کند.

وی با اشاره به حادثه‌خیز بودن کشور، نوسازی بافت‌های فرسوده شهری و روستایی را امری ضروری برشمرد و افزود: مدیران استان باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که در سه سال باقی‌مانده از عمر دولت بخش عمده این بافت‌ها را نوسازی کنند ضمن اینکه در کنار نوسازی بافت فرسوده، احیای بافت‌های تاریخی با هدف توسعه صنعت گردشگری باید مود توجه جدی قرار گیرد.

این مقام ارشد اجرایی از پیش‌بینی بسته‌های تشویقی برای رونق ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده از سوی دولت روحانی خبر داد و اظهار کرد: قرار است که خانه‌اولی‌ها با بهره بسیار پایین از واحدهای ایجاد شده در این طرح بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به برخی انتظارت خود از فرمانداران و مدیران استان به توانمندی‌های استان در بحث صنایع‌دستی اشاره کرد و گفت: باتوجه به قرار گرفتن استان در مسیر پرتردد محور تهران-مشهد همه شهرستان‌ها موظفند که زمینه ایجاد یک نمایشگاه دائمی برای عرضه صنایع دستی و محصولات روستایی را فراهم کنند.

چاووشی با اشاره به در پیش بودن تعطیلات نوروزی ادامه داد: این نمایشگاه دائمی باید برای نوروز امسال مهیا شود تا تولیدگران و روستاییان استان تولیدات خود را در آن عرضه دهند.

هر مدیری توان اقناع مدیران حوزه خود را ندارد استعفا دهد

وی فرمانداران و بخشداران را نماینده عالی دولت در شهرستان‌ها و بخش‌ها دانست و اضافه کرد: شما به عنوان مدیران ارشد باید از مدیران شهرستان و بخش خود حساب‌کشی کنید. نباید اجازه داد مدیری برعلیه منافع عمومی موضع‌گیری کندچرا که اساسا یکی از وظایف فرمانداران و بخشداران همسو کردن مدیران برای کمک به نظان و مردم است.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های مردمی تاکید و بیان کرد: کارهای بزرگ تنها با کمک و همراهی و مشارکت مردم انجام می‌شود لذا در همه کارها باید از ظرفیت مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد بهره گرفت.

استاندار سمنان با اشاره به نزدیک بودن به پایان سال و روز درختکاری از مدیران خواست در هرکدام از شهرستان‌ها مردم را برای کمک به درختکاری بسیج کنند.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود که در سال جدید حجم بالایی درخت که متناسب با اقلیم و آب و هوای منطقه باشد در مسیر تردد زوار و گردشگران کاشته شود.

وی از درختکاری به عنوان یک راه موثر برای عبور از مشکلات زیست‌محیطی نام برد و افزود: اگر می‌خواهیم بر مشکلات زیست‌محیطی موجود فائق شویم یک راه آن توسعه فضای سبز است.

برای ایجاد نشاط اجتماعی هر کار مباح و مشروعی که می‌شناسید را انجام دهید

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان از “ایجاد نشاط اجتماعی” به عنوان یکی دیگر از مطالبات جدی خود از مدیران استان نام برد و گفت: برای ایجاد نشاط اجتماعی هر کار مباح و مشروعی که می‌شناسید را انجام دهید.

وی با بیان اینکه برای ایجاد نشاط اجتماعی باید برنامه‌ریزی داشته باشیم گفت: برای همه کارها نیاز به اعتبار و ردیف بودجه نیست گاه باید کارهای ابتکاری می‌توان اثرات اجتماعی بالایی ایجاد کرد و ما به مدیرانی نیازمندیم که به این مهم توجه کنند لذا هر مدیری که توان همراهی با این برنامه‌ها را ندارد می‌تواند فضا را برای یک نیروی باانگیزه و با برنامه خالی کند.

به گزارش سمنان لاین چاووشی با اشاره به مشکل کم‌آبی در کشور و از جمله سمنان گفت: اگرچه ما در بحث آب با مشکل جدی مواجه هستیم اما چنانچه مصرف آب مدیریت شود آب موجود فعلی حداقل تکافوی نیازهای آبی استان را برای چهار سال آتی می‌کند اما برای حل ریشه‌ای این مشکل نیازمند انتقال آب هستیم که این انتقال به عهده وزارت نیرو است و باید تحت هر شرایطی آن را تامین کند.

خود را برای شرایط سخت کم‌آبی آماده کنیم

وی با بیان اینکه 86درصد آب استان در بخش کشاورزی به مصرف می‌رسد ادامه داد: متاسفانه با وجود این سهم 86درصدی، میزان بهره‌وری در بخش کشاورزی بسیار پایین است.

وی با بیان اینکه مصرف آب در ایران چهار برار کشور چین است تصریح کرد: هیچ راهی جز اصلاح فرهنگ مصرف وجود ندارد لذا باید از مدارس و مهدها شروع به کار آموزشی شود.

چاووشی با بیان اینکه باید خود را برای شرایط سخت کم‌آبی آماده کنیم گفت: باید با مدیریت بر مصرف به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که دچار مشکل نشویم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب