13:28:43 - سه شنبه 13 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده شاهرود خبرداد؛
اختصاص 13 میلیارد تومان براي احداث مجتمع آب‌رسانی کالپوش
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین-نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی با بیان اینکه طرح آب‌رسانی به‌ کالپوش میامی اعتباری ۱۳میلیارد تومانی دارد، گفت: مجتمع آبرسانی این بخش به زودی احداث می‌شود.

به گزارش سمنان لاین ازایسنا سیدحسن حسینی شاهرودی در جمع مردم کالپوش ضمن اشاره به پیگیری‌های انجام‌شده در مجلس شورای اسلامی و نیز از طریق وزیر نیرو در راستای تصویب مجتمع آب‌رسانی کالپوش شامل ۱۲ روستا، اظهار داشت: علاوه بر چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان که تا پایان امسال در نظر گرفته‌شده، ۱۳ میلیارد تومان از بودجه ۹۷ نیز به این موضوع اختصاص‌یافت و این در حالی است که این رقم معادل کل اعتبار شهرستان میامی در سال ۹۷ محسوب می‌شود.

(حالا ضمن خرسندی از این اقدامات صورت گرفته باید پرسید از توسعه به اصطلاح متوازن! استان و اختصاص فقط چند میلیون تومان برای مطالعه و اجرای سدفینسک برای تأمین آب شرب شهرستان های مهدیشهر٬ سمنان وسرخه در بودجه ۹۷ چه خبر؟)

وی بابیان اینکه آب مربوط به بخش کشاورزی از مازاد بخش شرب و صنعت تأمین می‌شود، ابراز داشت: در موضوع شرب هم اولویت‌هایی وجود دارد و در روستاهایی مانند دشت شاد، باغچه، نام نیک و طلوبین که شدت مشکل بیشتر است، برنامه‌هایی برای حفر چاه عمیق تا زمان اجرای کامل طرح در نظر گرفته‌شده است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در ادامه با اشاره به افتتاح پروژه‌هایی در میامی طی هفته اخیر، افزود: سهم اعتبارات میامی با افزایش دو برابری نسبت به سال ۹۵، از ۲۱ میلیارد، به ۴۸ میلیارد تومان افزایش‌یافته و از مجموع کل طرح‌ها، ۳۲ پروژه فقط متعلق به منطقه کالپوش قلمداد می‌شود این به آن معنی است که تقریباً نیمی از اعتبار شهرستان، به منطقه کالپوش تعلق دارد.

حسینی شاهرودی همچنین با تأکید بر تغییر صورت گرفته درزمینه‌ي تقسیم ارزش‌افزوده ناشی از مالیات دریافتی در حوزه‌های صنعتی، ابراز داشت: با تلاش‌های انجام‌شده مقرر شده که ۳۵درصد این ارزش ‌افزوده مستقیم به دهیاران داده شود که تا دی‌ماه طبق گزارش فرماندار میامی، دو میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان از پنج میلیارد تومان مالیات وصول‌شده یعنی حدود نیمی از آن، به کالپوش تعلق‌گرفته است.

وی در اشاره به دیگر اقدامات انجام‌شده در این منطقه به ۱۲هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده از صندوق توسعه برای اشتغال روستایی اشاره کرد و گفت: این بودجه با اذن مقام معظم رهبری معین‌شده و باید از ظرفیت‌ها برای ایجاد کارگاه‌های روستایی و صنایع کوچک دستی، مثل قالی‌بافی و کفاشی استفاده کرد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در ادامه سخنان خود پیرامون اقدامات انجام‌شده برای منطقه کالپوش اظهار داشت: خاطرات تلخ سال‌های گذشته در موضوع گندم، سبب تذکرها و سؤالات فراوانی در صحن مجلس شد که درنتیجه آن طبق بودجه ۹۷ قرار بر این شده که دولت در صورت نیاز موظف به فروش اوراق قرضه برای پرداخت به‌موقع قیمت گندم‌ها شده است تا شاهد تکرار تأخیرهای شش‌ماهه سال‌های گذشته نباشیم.

حسینی شاهرودی از موافقت اولیه برای احداث شهرک صنعتی در منطقه کالپوش نیز خبر داد و گفت: باوجود موافقت اولیه بررسی‌ها باید انجام و سنجیدن شرایط از اوجب واجبات محسوب می‌شود، ایجاد شهرک صنعتی فرصت بسیار خوبی برای مردم منطقه است زیرابه دنبال شهرک فرصت‌های دیگری چون سرمایه‌گذار نیز به سمت منطقه جاری می‌شوند.

وی در بیان سایر تلاش‌های مسئولان برای بخش کالپوش نیز افزود: درزمینۀ ساخت درمانگاه نردین نیز ۴۵۰میلیون تومان اختصاص یافته و طبق قول وزارت بهداشت هم دو میلیارد تومان نیز به این بودجه اضافه خواهد شد و در موضوع ثبت‌اسناد خانه‌های روستایی نیز طبق برنامه تا پایان امسال یا نهایتاً اواسط سال آینده سندها صادر می‌شوند و ایجاد دامداری پنج هزار رأسی نیز با وجود برخی مشکلات با قدرت در حال پیگیری است.

 

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب