11:34:50 - دوشنبه 12 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
به زودی برنامه های جامعی برای تحقق برنامه های دولت در استان سمنان عملیاتی می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – استاندار سمنان، توسعه اقتصادی و اجتماعی استان را در گرو اجرای طرح جامع آمایش سرزمین دانست و گفت : ساخت واحدهای صنعتی و تولیدی با هدف توسعه و رونق اقتصادی پایدار باید با طرح آمایش سرزمین همخوانی داشته باشد.

به گزارش سمنان لاین سید شهاب الدین چاوشی  در گفت و گو با ایرنا افزود : چشم انداز توسعه اقتصادی و افزایش اشتغال پایدار بدون تدوین طرح جامع آمایش سرزمین مبهم است و باید مسوولان این استان برای رفع گرفتاری های مردم به این راهبرد مهم توجه کنند.
وی اظهارداشت : اکنون زیرساخت های لازم اقتصادی برای جذب سرمایه گذار در سمنان مهیاست و طرح آمایش سرزمین کمک شایانی برای تحقق برنامه های عمرانی دولت دوازدهم در این استان می کند.
وی با بیان این که دولت در برنامه ششم توسعه موظف به اجرای طرح آمایش سرزمین در کشور شده است ، گفت: به زودی برنامه های جامعی برای تحقق برنامه های دولت در استان نسبت به این موضوع عملیاتی می شود.
استاندار سمنان با بیان این که طرح آمایش سرزمین و دقت به زیرساخت های سرمایه گذاری برای مسیر اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی در اولویت قرار گیرد، تصریح کرد : در سمنان برای اعمال طرح های سرمایه گذاری باید شرایط آب و هوایی و جغرافیایی منطقه در نظر گرفته شود.
مطالعات تفضیلی آمایش سرزمین سمنان در سوم خرداد 1396 به تصویب شورای برنامه ریزی استان رسید و در این طرح اولویت بندی و شناسایی طرح های اساسی موجود در شهرستان های استان برای کاهش آمار بیکاری مدنظر قرار گرفته و تهیه آن در دست اقدام است.
به گزارش سمنان لاین ، تعریف آمایش سرزمین را نوعی نظام برنامه ریزی با هدف توزیع بهتر جمعیت با توجه به منابع طبیعی و فعالیت های اقتصادی بیان می کند.
مقوله آمایش سرزمین به عنوان تلفیقی از سه علم اقتصاد، جغرافیا و جامعه شناسی است.
استان سمنان با 97.491 میلیون کیلومتر مربع مساحت، از این حیث هفتمین استان کشور از نظر وسعت به شمار می رود.
استان سمنان در بخشهای صنعتی و معدنی و گردشگری دارای ظرفیت های فراوانی است که با اجرای طرح آمایش سرزمین این ظرفیتها بیش از پیش شکوفا می شود و دغدغه های فرارو کاهش می یابد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب