22:42:31 - چهار شنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
واکنش یک هم استانی به نامه حسن بیگی درخصوص تغییرنام استان به رئیس جمهور
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – مطلب ارسالی از سوی یک مخاطب هم استانی میباشد  که انتشار آن فقط در راستای اطلاع رسانی صورت می گیرد.
اخیرا نماینده مردم دامغان، همان مردم شریف ، آگاه به شرایط ، واقع بین، هوشیار و عالم پرور شهرستان دامغان که مانند همه مردم قهرمان سایر شهرستانهای استان پهناور سمنان که در هر برهه از زمان ، موقعیت شناسی های معدود عزیزانی که سعی دارند خود را قهرمان سریال های عجیب و غریب استان بنامند ، با طرح موضوعی بیهوده با عنوان تغییر نام استان سعی نموده خود را ناجی مردم استان معرفی کند. اما خدا را شکر مردم آگاه استان مکررا در محافل عمومی و خصوصی به ویژه در فضای مجازی طرح این موضوع را عجیب و در عین حال دردآور تلقی نموده اند. دردآور از اینکه جای جای این استان جاوید نام سمنان، و بویژه شهرستان دامغان که قطب کشاورزی استان و بطور اخص قطب باغداری استان و کشور و شهر پسته های خندان با کم آبی بلکه با بی آبی مواجه است. امروز از ایوانکی تا میامی با بی آبی و خشکسالی مواجه است و مشخص نیست در صورت عدم تامین منابع آبی پایدار، بر سر این خطه قهرمان پرور کشور چه خواهد آمد؟
آقای حسن بیگی عزیز : ای کاش مثل گذشته نطقهای آتشین شما را در حمایت از انتقال آب دریای خزر می شنیدیم و یا در فضای رسانه ای و بخصوص دنیای مجازی مکاتبه شما را با رییس جمهور برای عملیاتی شدن انتقال آب دریای خزر می خواندیم.


آقای حسن بیگی عزیز: بارها نماینده معزز و وحدت آفرین ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در حضور روسای محترم جمهور و مقامات دولتی با صدای رسا فرموده اند: آب. آب. آب. و یا در فرمایشات دیگری اظهار داشتند: مردم استان تشنه اند.
آقای حسن بیگی عزیز: صنعت استان در اثر کم آبی و بزودی بی آبی با بحران مواجه است. بعضا هم سرمایه گذاران به همین دلیل مهم از سرمایه گذاری در استان سمنان و منجمله دامغان عزیز منصرف می شوند.
ای کاش برای تحکیم وحدت در استان تلاش می کردید چراکه طرح مسئله شما خواستگاهی بین مردم ندارد و به اتحاد موجود در استان که از شرق تا غرب استان سمنان بطور چشمگیری خودنمایی می کند، خدشه وارد می کند‌ . کمااینکه هم اکنون هم فضای استان را التهاب آور کرده است. التهاب نه برای ایجاد اختلاف بین مردم استان برای تغییر نشدنی نام استان سمنان، بلکه التهاب و در عین حال تعجب مردم از نماینده شجاعی که اتفاقا عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس است و به جای ایجاد وحدت و امنیت ودر عین حال حل مشکلات واقعی مردم در بخش اقتصاد و نیز بی آبی و بیکاری ، طرح موضوعی را نشانه گرفته که در راستای امنیت و وحدت نیست.
آقای حسن بیگی عزیز ، برادر ارزشی که در استان به ویژه سمنان و دامغان نامدار است باید با رفع مشکلات مردم‌ دامغان و در اتحاد با سایر نمایندگان عزیز شهرستانهای استان سمنان برای حل مشکلات این خطه، نامدار بماند.
شاید معدود افرادی باشند که در کنارتان هستند و شما را در راهی قرار داده اند که سرانجامی ندارد اما صادقانه به شما توصیه می کنیم‌ به جای طرح موضوع عجیب و غیرممکن تغییر نام استان ، مردم کل استان را با رفع دغدغه های مردم ، به سوی خود جلب نمایید تا یک عمر دعاگوی شما باشند .
آقای حسن بیگی عزیز: با طرحی نو در وحدت استان و با سایر هم قطاران خود ، همت کنید تا استان ما (به قول حضرت آیت ا… شاهچراغی عزیز استان ممتاز سمنان) از روستاها و بخشها و شهرها و شهرستانهای استان برخوردار تر از همیشه باشند ومسیر ترقی و توسعه را آسانتر بپیماید.
آقای حسن بیگی عزیز:
مردم‌سمنان و دامغان و شاهرود و گرمسار و آرادان و میامی و مهدیشهر و سرخه و بسطام و بیارجمند و ایوانکی و درجزین و شهمیرزاد و دیباج و کالپوش و امیریه و…. از پیوند عاطفی و قلبی برخوردارند و حتی بسیاری از شهروندان هم استانی از شهرستاهای مختلف استان با تشکیل خانواده هایی با کانون هایی گرم در زیر یک سقف زندگی شیرینی را تجربه می کنند و البته این را جنابعالی نیز بخوبی می دانید. پس طرح مسئله تصنعی ویا تخیلی مثل تغییر نام استان نمی تواند توجیهی برای ایجاد اتحاد در استان باشد. چرا که در سایه همین نام جاویدان، همه مردم استان سالهاست پیوند قلبی و عاطفی و البته وحدت خود را یافته اند.
آقای حسن بیگی عزیز: از شما بعنوان عضو کمیسیون امنیت ملی بعید بود با این همه تجربه، راه اشتباهی را برای به اصطلاح ایجاد وحدت در استان انتخاب نماید.
در همین‌نامه شما به ریاست محترم جمهور از فرماندهان دفاع مقدس، علما، عرفا و روحانیت معززی نام بردید که با پسوندهای سمنانی و بسطامی و دامغانی و شاهرودی و… در کنار هم برای اعتلای کشور و  استان سمنان خوش درخشیده اند و می درخشند و خواهند درخشید.
آقای حسن بیگی عزیز : یادمان نرفته که روزی تصمیم به تغییر نام استان کرمانشاه گرفتند و نامش را

باختران گذاشتند اما در کوتاهترین زمان ممکن به نام اصلی و واقعی خود یعنی کرمانشاه بازگشت و آنچه از این اقدام اشتباه باقی ماند هزینه ای بود که بر مردم و دولت وقت مترتب شد.
آقای حسن بیگی عزیز: درد مردم استان تغییر نام‌استان نیست‌.
این مردم غیور در سایه رهبری فرزانه خود ، وحدت شکنی را برنمی تابند و اگاه و هوشیار، تحکیم بیشتر وحدت  را در حل مشکلات جای جای ایران اسلامی و از جمله استان سمنان می دانند.
آقای حسن بیگی عزیز در پایان یک تشکر ویژه از شما داریم‌و آن اینکه در همین نامه شما به ریاست محترم‌جمهور برای تغییر نام استان!!!!! در اولین سطراز مکاتبه خود، از نام استانی سخن راندید که جاوید و ماندگار است. به درستی فرمودید: استان سمنان.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب