14:01:52 - چهار شنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اسودی مطرح کرد؛
«سمنان» نخستین استان با سرمایه گذاری بخش خصوصی درصنعت خودروسازی کشور
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: این استان نخستین استان کشور در بخش خودروسازی خصوصی با 7 میلیون دلار سرمایه گذاری است.

✅ به گزارش سمنان لاین بهروز اسودی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما ضمن تشریح اقدامات و دستاوردهای استان در بخش های مختلف صنعت ، معدن و تجارت افزود: هفت واحد خودرو سازی را از صنایع برتر استان سمنان برشمرد و افزود : 85 درصد بازار تولید و فروش اتوبوس درون و برون شهری و مینی بوس کشور در این استان وجود دارد و علاوه بر این ، استان سمنان نخستین استان کشور در بخش خودروسازی خصوصی با 7 میلیون دلار سرمایه گذاری است.

✅ وی تصریح کرد: بیش از 50 درصد ارزش افزوده، 75 درصد سرمایه گذاری و بیش از 85 درصد تامین اشتغال استان سمنان هم اکنون در بخش صنایع کوچک، متوسط و بزرگ استان ایجاد و تضمین می شود.

✅ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اضافه کرد: 49 درصد اشتغال و 32 درصد سرمایه گذاری استان در بخش صنایع کوچک، 36 درصد اشتغال و 51 درصد سرمایه گذاری های استان در بخش صنایع بزرگ و بقیه در صنایع متوسط صورت می گیرد.

✅ وی فرآوری منابع معدنی را از ظرفیت سازی های جدید در استان برشمرد و گفت : هم اکنون واحدهای 2 هزار تنی فرآوری مس به 2 روش اسیدی و خُردایش خاص با تولید 6 هزار تن کنسانتره صادراتی 32 درصد مس فعال است و تا 6 ماه آینده چند واحد جدید 10 هزار تنی نیز به این مجموعه اضافه خواهد شد.

✅ بهروز اسودی به ارتقاء فرآوری فولاد از بخش نورد به تولید شمش در 2 شهرستان شاهرود و دامغان اشاره کرد و تصریح کرد : تا پیش از این بین 100 تا 200 هزار تن نورد در استان تولید می شد که در حال حاضر این تولید با ارتقاء و ایجاد ارزش افزوده به 2 واحد 300 هزار تنی ذوب و تولید شمش رسیده است.

✅ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از همکاری های بین صنعت و دانشگاه برای ایجاد شرایط استقرار صنایع بزرگ معدنی با طرح های دانش بنیان خبر داد و گفت: مطالعات و اقدامات مشترکی برای فراوری سلستین و زئولیت در حال انجام است.

✅ اسودی ضمن ارایه گزارشی از بخش صادرات و تجارت در استان اظهار داشت: هم اکنون ارزش ارزی صادرات صنایع معدنی استان بعنوان صنعت بزرگ ، بین 150 تا 300 میلیون دلار استان است که در آینده نزدیک و در 2 مرحله این میزان ابتدا به 600 میلیون دلار و در افق بلند مدت به یک میلیارد دلار می رسد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب