22:53:21 - چهار شنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتراحمدهمتی؛
«عدالت» منشأ تحقق حقوق سلامت و شهروندی
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق حقوق سلامت و شهروندی ریشه در اجرای عدالت دارد.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا، دکتراحمد همتی  در همایش ملی حقوق شهروندی و حقوق سلامت در تالار امام رضا(ع) دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، افزود: حقوق سلامت که از مبانی حقوق شهروندی است باید بر اساس عدالت بنانهاده شده باشد که تحقق آن نیازمند زمینه‌سازی مطلوب است.
وی تاکید کرد: جامعه باتقوا یا عناوینی مانند حقوق شهروندی و جامعه متمدن، عباراتی همسان است، جامعه ای که حقوق افراد نسبت به هم، نسبت به حاکمیت و حقوق حاکمیت به مردم رعایت شود، به جامعه ای باتقوا یا متمدن تبدیل می شود.
وی با اشاره به آیه ای از سوره مائده مبنی بر اینکه عدالت کنید که به تقوا نزدیک‌تر است(اِعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوی‌)، خاطرنشان کرد: جامعه‌ای موفق جامعه‌ای است که حقوق متقابل دوسویه در آن رعایت شود، که ریشه آن همان اِعدِلو در این آیه است که در این چهاردهه گذشته در کشور از آن غفلت کرده ایم.
نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به گوشزد کردن رعایت عدالت به مسوولان از سوی مجلس، گفت: یک هفته قبل از ناآرامی های اخیر، کمیسیون تلفیق می بایست به مردم اطلاع رسانی می کرد که اساس مصوبات این کمیسیون بر اساس عدالت است.
همتی با تاکید بر لزوم همراهی عدالت و اعتدال در تمام زیرساخت های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور، گفت: در حال حاضر، در هر دو مورد عدالت و اعتدال مشکل داریم.
وی بیان کرد: عدالت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی از اهداف هر جامعه موفقی است و اگر جامعه ای به این عدالت ها در مجموع رسید، آن جامعه به تقوا می رسد.
همتی یادآور شد: جامعه اگر به عدالت نرسد، به تقوا هم نخواهد رسید زیرا نزدیک ترین مسیر به تقوا عدالت است، امروز کشورهای غیراسلامی به میزان زیادی به این مساله دست یافته اند، زیرا اساس برنامه های آنها عدالت بوده است.
وی ،امنیت، آموزش و سلامت، را سه رکن برای دستیابی به جوامع موفق دانست و گفت: در ایران امنیت با کمک مردم به خوبی جاافتاده است، در بحث آموزش نیز عقب هستیم و باید بیشتر کار شود.
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی افزود: حرکت خوبی در دولت یازدهم در بخش سلامت آغاز شد که دارای نواقصی بود که ریشه در رعایت نشدن قوانین مصوب از سوی دولت و وزارت بهداشت داشت، از سوی دولت این قوانین رعایت نشد زیرا منابع لازم وجود نداشت و از سوی وزارت بهداشت رعایت نشد که به بالارفتن هزینه ها انجامید و هر دو باعث چالش شد.
در دوازدهمین همایش ملی حقوق شهروندی با عنوان حقوق شهروندی و حقوق سلامت در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین المللی وزارت دادگستری، حجت الاسلام سیدطاها مرقاتی مشاور حقوق بشر اسلامی این معاونت، مهدی شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و جمعی از استادان حقوق و پزشکی و مسوولان دادگستری استان سمنان حضور داشتند.
دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، حدود 2 هزار و 600 دانشجو در هشت دانشکده دارد که 2 رشته در مقطع کاردانی، 18 رشته در مقطع کارشناسی، 10 رشته در مقطع کارشناسی ارشد، 2 رشته در مقطع پزشکی عمومی، پنج رشته در مقطع دکتری و پنج رشته دستیاری را شامل می شود، هفت بیمارستان و مرکز درمانی و آموزشی در شهرستان های سمنان، دامغان، گرمسار، مهدی‌شهر، سرخه و آرادان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. همشهری   فوریه 8, 2018  

    آقای دکتر همتی باتشکر از فعالیت وتوجه شما به حوزهانتخابیه خود وخصوصا مطالب بسیار دقیق وتذکر باارزش که درمجلس دررابطه با انتقال آب خزر ایراد نمودید . ولی بهتر است درجهت تحقق قسط وعدالت اجتمائی بادکر مضادیق ومکتوب صحبت کنید ….