19:45:38 - سه شنبه 6 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وزیراقتصاد تاکیدکرد؛
انتقال آب خزر حق مردم ایران است/ قدردانی وزیر اقتصاد از «دکترهمتی نماینده سمنان،مهدیشهروسرخه»
کانال تلگرام سمنان لاین

به گزارش سمنان لاین ، مسعود کرباسیان روز سه شنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی سمنان در سالن یادگار امام(ره) استانداری گفت  : اهداف اصلی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در کشور رونق بخشهای تولید و کسب و کار است.
وی اظهارداشت : اشتغال فراگیر بسیار مهم است ؛توقع داریم که این امر در استان سمنان ؛ در یک دبیر خانه فعال و مستمرپیگیری شود .
مجلس در سال 96  به میزان 1 نیم میلیارد دلار باسود 6 درصد  اعتبار  اختصاص داده است که 12 هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی در بخشهای مختلف  درنظر گرفته شده است .
وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد : به عنوان مثال کاهش آمار بیکاری از 12.5 درصد به هشت درصد در سمنان مبین رونق کسب و کار در این استان است.

در بحث جذب سرمایه گذار؛ باید بتوانیم منطقه ای را الگو قرار داده و در این راستا تبادل داده ها  از طریق دولت الکترونیک به انجام رسد.
وی تصریح کرد : استان سمنان به دلیل برخورداری از واحدهای صنعتی قطعه سازی، خودرو سازی و اتوبوس سازی می تواند در اجرای طرح جایگزینی خودرو های فرسوده نقش ایفا کند.
وی ادامه داد : اجرا و مصوبات برنامه های اقتصاد مقاومتی نباید تنها منوط به سفر وزیر امور اقتصادی و دارایی باشد و این جلسات باید با جدیت در استان سمنان برگزار شود و همه قوا باید کمک کنند تا سیاستهای اقتصاد مقاومتی تحقق عینی پیدا کند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد : باید برای افزایش اشتغال تالار بورس در سمنان را فعال کرد و باید عرضه و تقاضا به معنی واقعی موجب کاهش آمار بیکاری در این استان شود.

وزیراقتصاد درخصوص انتقال آب به استان سمنان گفت : ‌بهیچ عنوان محدودیت های زیست محیطی در بحث انتقال آب به استان سمنان وجود ندارد و  ۳ کشور حاشیه دریای خزر از حق آبه آب خزر استفاده می کنند و این حق ما است که از آن استفاده کنیم.

شایان ذکراست؛وزیر اقتصاد با قدردانی از نماینده شهرستان های سمنان،مهدیشهر وسرخه  گفت؛ از دکتر همتی بسیار سپاسگزارم که بخاطر اهمیت ویژه به حوزه انتخابیه خودشان مستقیما از جلسه بودجه مجلس ازتهران  به نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی سمنان تشریف آوردند و حقیقتا ایشان نماینده ای پرتلاش و همراه با مردم و دولت اند .

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب