خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/02/06 19:22
شناسه خبر : 25333

بودجه ی مصوب برای «استان سمنان» جای بحث دارد!

سمنان لاین – نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: برای آبادانی و رونق کسب و کار باید تنش های سیاسی در کشور ریشه کن شود. دکتر ‌احمد همتی روز سه شنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی سمنان که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در سالن […] ...

سمنان لاین – نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: برای آبادانی و رونق کسب و کار باید تنش های سیاسی در کشور ریشه کن شود.

دکتر ‌احمد همتی روز سه شنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی سمنان که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در سالن یادگار امام (ره) استانداری،برگزار شد، ثبات در همه بخشهای جامعه را اجتناب ناپذیر دانست و افزود : عدالت اجتماعی باید با اعتدال همراه باشد و افراط و تفریط و تنش سیاسی در تحقق این امر معنا ندارد.
وی اظهارداشت » نمی توان کشور را با تفکرات کوتاه مدت اقتصادی اداره کرد و باید با عقلانیت و تدبیر برای عزت و سربلندی نظام اسلامی تلاش کرد.
وی خاطرنشان کرد : اکنون بودجه استان براساس جمعیت ، مصوب می شود که این امر به نوبه خود جای بحث دارد.
وی تصریح کرد : استان سمنان ، از ظرفیت های مختلفی در بخش های منابعی و انسانی برخوردار است که با افزایش اعتبارات در بودجه سالانه، می توان برای استفاده بهینه از این ظرفیت ها اقدام کرد.
همتی یادآور شد : در استان سمنان بیش از هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که سهم 38 درصدی در اشتغال این استان دارد، سال 96 از استان سمنان بیش از 400 هزار تن کالا با ارزآوری 150 میلیون و 405 هزار و 816 دلار صادر شده است که از نظر ارزش دلاری در مقایسه با سال 95 حدود 25 درصد افزایش داشت.